Аналіз відвідуваності: як депутати Луцькради виконують свої обов’язки у складі постійних комісій

07.03.2024

{{ article }}

Вісім відсотків депутатів Луцькради відвідали менше 50% засідань постійних депутатських комісій протягом третього року повноважень ради VIII скликання, натомість 49% місцевих обранців взяли участь у понад 90% засідань комісій, до складу яких вони входять.  

В межах громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» експерти Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу дослідили відвідуваність депутатами Луцької міської ради VIII скликання засідань постійних комісій міськради за період з 27 листопада 2022 року до 27 листопада 2023 року. 



Протягом третього року повноважень Луцької міської ради VIII скликання в органі місцевого самоврядування функціонувало 7 постійних депутатських комісій, з-поміж яких:

  • постійна комісія міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови; 
  • постійна комісія міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності;
  • постійна комісія міської ради з питань міжнародного співробітництва, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму;
  • постійна комісія міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту;
  • постійна комісія міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів;
  • постійна комісія міської ради з питань комунального майна та приватизації;
  • постійна комісія міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру.

Згідно із ч. 2 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов’язаний брати участь у роботі постійної комісії, до складу якої він входить. 

Також у ч. 5 ст. 20 цього закону йдеться про те, що рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання депутата у разі пропуску ним протягом року більше половини засідань постійної комісії, членом якої він є. 

Протягом третього року повноважень депутати Луцької міської ради, які входять до складу постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови, збиралися на засідання 14 разів. 100% засідань комісії відвідала лише представниця фракції  «За Майбутнє» Оксана Лєщинська. На 93% засідань комісії була зафіксована присутність депутатки Алли Надточій (фракція «Громадянський Рух «Свідомі») та депутата Віталія Бондаря (фракція «За Майбутнє»). На 64% засідань комісії був присутній депутат Ігор Гнетньов (фракція «Європейська Солідарність»). По 43% засідань комісії відвідали депутатки Ірина Чебелюк (фракція ВО «Батьківщина») та Алла Жупанюк (фракція ВО «Свобода»). Також на 86% засідань комісії з’явилася представниця фракції «Європейська Солідарність» Алла Доманська (була присутня на 12 з 13 засідань, після чого була переведена до складу іншої постійної комісії).



За цей же період відбулось і 14 засідань постійної комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму. Жоден з представників місцевої громади у раді не відвідав усі засідання цієї комісії. Проте, депутати Олександр Лазука та Ірина Колковська (фракція «Європейська Солідарність») з’явилися на 93% засідань. Депутат Андрій Авраменко (фракція ВО «Батьківщина») брав участь у 86% засідань комісії. На 71% засідань комісії з’явилася депутатка Катерина Шкльода (фракція «За Майбутнє»). Разом з тим, представниця фракції «Європейська Солідарність» Лілія Каньовська відвідала 57% засідань. 



15 разів протягом третього року повноважень ради збиралися на засідання депутати у складі постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності. Відтак, усі засідання відвідала лише представниця фракції «Європейська Солідарність» Валентина Малютіна. Присутність депутата із фракції ВО «Батьківщина» Дмитра Грачова була зафіксована на 93% засідань комісії. По 87% засідань відвідали представники фракції «Громадянський Рух «Свідомі» Андрій Маруняк та Михайло Наход. На 73% засідань комісії з’явився представник фракції «За Майбутнє» Роман Кравчук. Депутат із фракції «Слуга Народу» Роман Бондарук був присутній на 67% засідань. Також по 60% засідань постійної комісії відвідали депутати Олександр Ткачук (фракція «Слуга Народу») та Микола Яручик (фракція «Європейська Солідарність»). 



17 разів протягом року збиралися на засідання представники постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру. На усіх засіданнях комісії були присутні депутати Олександр Козлюк (фракція ВО «Батьківщина») та Микола Дуда (фракція «За Майбутнє»). Натомість, на жодному засіданні не було зафіксовано присутності представника фракції «Європейська Солідарність» Олександра Ніколайчука, оскільки місцевий обранець ще з 2022 року несе військову службу у складі Збройних Сил України. Депутат Андрій Білан (фракція ВО «Свобода») відвідав 94% засідань комісії. Представник фракції «За Майбутнє» Олег Тарасюк з’явився на 88% засідань. Депутат Валентин Хаймик (фракція «Громадянський Рух «Свідомі») з’явився на 76% засідань постійної комісії. 59% і 53% засідань комісії відповідно відвідали представник фракції «За Майбутнє» Євгеній Ткачук та представниця фракції «Слуга Народу» Юлія Сачковська. 



Найбільше засідань протягом третього року повноважень ради відбулося в постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів – 24. На всі засідання комісії з’явився представник фракції ВО «Свобода» Володимир Пшибельський. Також показник відвідуваності 100% зафіксований у представниці фракції «Європейська Солідарність» Алли Доманської, яка відвідала одне засідання відповідної комісії після її переведення зі складу іншої комісії. 96% засідань комісії відвідав представник фракції «За Майбутнє» Ігор Курілін. Показник відвідуваності 92% зафіксований у представників фракції «За Майбутнє» Вікторії Майбороди та Андрія Разумовського. Депутати Тарас Шкітер (фракція «Громадянський Рух «Свідомі») та Оксана Степанюк (фракція «За Майбутнє») відвідали по 75% засідань. Найнижчий показник відвідуваності у складі комісії зафіксований у депутатки Оксани Руднік – 54%. 



Також у складі Луцької міської ради функціонує дві постійні комісії, до складу кожної з яких входять лише по двоє депутатів. Йдеться про постійну комісію міської ради з питань комунального майна та приватизації та постійну комісію з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту. Депутати у складі цих комісій збиралися на засідання 14 і 15 разів відповідно. Показник відвідуваності засідань комісій у їх представників становить 100%. Зокрема, всі засідання комісій відвідали представники фракції ВО «Свобода» Михайло Щур і Микола Федік, депутат із фракції «Громадянський Рух «Свідомі» Андрій Лучик та представниця фракції «За Майбутнє» Юлія Дацюк. 





Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»