Більше половини депутатів Луцькради не звітували про свою роботу у 2018 р. 

02.06.2019

{{ article }}

57% депутатів Луцької міської ради не звітували про свою діяльність у 2018 р., решта місцевих обранців переважно звітували лише про окремі напрямки своєї роботи. Такими виявились результати моніторингу аналітиків Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу.

Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітним. На практиці виявилось, що лише 16 депутатів Луцької міської ради відзвітували в різних формах про свою роботу у 2018 р. і проінформували раду про результати звітування, решта – проігнорували свій обов'язок перед виборцями.

Так, на офіційному сайті Луцької міської ради станом на 28 травня 2019 р. можна було знайти звіти за 2018 р. п'яти депутатів із фракції Всеукраїнське об'єднання «Свобода» Миколи Федіка, Миколи Романюка, Андрія Білана, Богдана Богоноса і Віктора Ящука, трьох депутатів із фракції Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Григорія Пустовіта, Валерія Бондарука і Майї Шостак, трьох депутатів із фракції «Громадський рух «Народний контроль» Павла Данильчука, Олександра Лазуки і Анни Мовяк, двох депутатів із фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Вікторії Побережної і Петра Бойка, двох депутатів із фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Артема Запотоцького і Андрія Покровського, а також позафракційного Олександра Козлюка.

Крім того, в інших джерелах (на офіційний сайтах партій, сторінках депутатів у мережі Facebook, ЗМІ) було виявлено також звіти депутата із фракції ВО «Батьківщина» Андрія Козюри, а також депутата із фракції «БПП «Солідарність» Петра Нестерука, Експерти Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу також визначили основні напрямки роботи, про які звітували депутати. Зауважимо, що, в першу чергу, місцеві депутати мали б звітувати про виконання своїх обов’язків, передбачених законом. 

Зокрема, у статті 16 Закону «Про статус депутатів місцевих рад» йдеться про те, що звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її рганами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу. Разом з тим, у законі йдеться, що звітувати депутат зобов’язаний принаймні один раз на рік, а інформувати виборців про свою діяльність – не рідше двох разів на рік.

Усі депутати-представники фракції ВО «Свобода» у своїх звітах частково розповідають про персональну роботу в раді (відвідування пленарних засідань), про співпрацю з виборцями (проведення особистих прийомів та подання депутатських звернень за запитами містян), про роботу в окрузі та витрачені кошти з депутатського фонду. Натомість, у звітах нічого не сказано про персональну роботу депутатів у постійних комісіях, а також про участь депутатів в обговоренні і прийнятті важливих для громади рішень.

У звіті представниці фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Вікторії Побережної знаходимо інформацію про роботу в раді та в постійній комісії, проведення особистих прийомів громадян та отримані від виборців звернення, повідомлення про проблемні питання і хід їх вирішення, співпрацю депутата з підрозділами Луцької міської ради, про витрачені кошти з депутатського фонду, участь у вирішенні важливих для громади питань.

Ще один депутат від фракції «УКРОП» Петро Бойко у своєму звіті повідомив виборцям лише інформацію про кількість проведених особистих прийомів громадян та зустрічей, кількість підготовлених депутатських звернень та проведені в окрузі роботи за кошти його депутатського фонду. Натомість, відсутня інформація про роботу депутата під час сесій (на пленарних засіданнях та в постійній комісії).

Звітував про свою депутатську діяльність і секретар міської ради, представник фракції ВО «Батьківщина» Григорій Пустовіт. У звіті повідомляється про графік прийому громадян та результати проведення особистих прийомів, про роботу на сесіях, організацію «днів депутата» у раді, про моніторинг проектів рішень. Втім, інформація у звіті не деталізована, відсутні відомості про участь депутата в обговоренні питань порядку денного сесій та прийнятті рішень.

Голова фракції ВО «Батьківщина» Валерій Бондарук відзвітував перед виборцями про свою співпрацю з громадськістю, про подані депутатські звернення та отримані звернення від містян, про хід вирішення питань у зверненнях, розповів про свої досягнення як депутата в окрузі, а також окреслив основні завдання на 2019 р. Крім того, у звіті є окремий блок про результати роботи фракції ВО «Батьківщина» у Луцькій міській раді. Втім, депутат не повідомляє про результати своєї роботи під час сесій у раді.

У звіті депутата від фракції ВО «Батьківщина» Майї Шостак висвітлено інформацію про прийом громадян депутатом, звернення і запити, діяльність в окрузі та в раді. Також депутат пише у звіті про свої досягнення за рік роботи. Крім того, у звіті також йдеться про плани депутата на 2019 р.

Звіт депутата із фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Андрія Покровського складається із трьох блоків: «Депутатська робота», «Роботи з благоустрою територій» і «Благодійність». У першому блоці депутат розповідає про відвідуваність пленарних засідань ради, постійної комісії, про роботу в «округах без депутатів», ініціативи в галузі освіти, роботу його депутатської приймальні, отримані від виборців звернення, проведення колективних зустрічей з виборцями, подані депутатські звернення та хід їх виконання. Другий блок присвячений звітуванню за виділені кошти з депутатського фонду. Третій блок присвячений питанням благодійності і роботі руху «Свідомі», який запрацював з ініціативи депутата, що не є прямим його обов’язком. 

Звіт депутата із фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Артема Запотоцького висвітлює окремі напрямки його роботи в окрузі. Зокрема, у ньому йдеться про облаштовані інфраструктурні об’єкти в окрузі депутата, встановлені та облаштовані за кошти депутатського фонду, а також зазначені плани на 2019-2020 рр.

Олександр Козлюк – єдиний позафракційний депутат, який відзвітував про свою діяльність. У його звіті йдеться про благоустрій округу, проведений «з його ініціативи», про постійну комунікацію із виборцями округу, збір пропозицій щодо облаштування території округу, про виділені на округ кошти з депутатського фонду депутата, про організацію свят для дітей в окрузі (що не входить в обов’язки депутата), про комплексну роботу під час сесій (на пленарних засіданнях та в постійній комісії).

Колективний звіт підготували представники фракції «Громадський рух «Народний контроль» Павло Данильчук, Олександр Лазука та Анна Мовяк. У ньому переважно йдеться про напрямки роботи фракції загалом. Натомість, щодо персональної інформації, то депутати повідомляють лише про розподіл коштів депутатського фонду кожного з них.


За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».


Zvituvannya_deputativ.docx