Біографії депутатів Краматорської міської ради відтепер є у загальному доступі та у повному обсязі

18.08.2019

{{ article }}

Відповідно до всезагальних принципів відкритості та прозорості у підході до роботи депутатів  місцевих рад, кожен місцевий депутат має дотримуватись цих принципів, і одним із критеріїв відкритості та прозорості є оприлюднення біографічних даних. Тобто депутати мають оприлюднювати біографічні дані на сайті відповідних місцевих рад.

В рамках реалізації ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» в м. Краматорськ аналітики ГО «Точка доступу»  вже два роки поспіль проводять  перевірку за критерієм «Оприлюднення інформації про депутатів» та аналізують сайт Краматорської міської ради на предмет розміщення на сайті біографічних даних депутатів Краматорської міської ради.

За підсумками двох років перевірки виявлено, що у всіх депутатів Краматорської міської ради на офіційному сайті установи оприлюднена лише частина біографічної інформації. А саме: міститься фотокартка, дата народження та місце роботи. Проте відсутні біографічні відомості депутатів про місце народження, освіту, трудову діяльність, громадську діяльність, партійність, судимість та сімейний стан.

Оскільки на сайті Краматорської міської ради у всіх депутатів оприлюднена неповна інформація про їх біографічні дані, аналітики ГО «Точка доступу» отримали повні дані депутатів шляхом подання інформаційного запиту  на доступ до публічної інформації в архівний відділ Краматорської міської ради, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Таким чином, проаналізувавши повні біографічні дані депутатів Краматорської міської ради, можна зробити наступні висновки.

Отже, народились у м. Краматорськ 24 з 42 (57%) депутатів Краматорської міської ради. Всі інші депутати народились за межами м.Краматорськ, проте більшу частину свого життя є мешканцями міста.

Що стосується освіти депутатів Краматорської міської ради, то 41 з 42 (98%) депутатів мають дипломи про вищу освіту.  Лише Ніна Соболєва має диплом про освіту професійно-технічного училища.

Більшість депутатів - 23 з 42 (54%) - отримали диплом про вищу освіту, закінчивши Донбаську державну машинобудівну академію. 

Жоден депутат Краматорської міської ради не має судимості.

«Оприлюднення біографічних даних  є дуже важливим чинником у підході до робити кожного місцевого депутата, оскільки це дає змогу мешканцям міста та виборцям більше дізнатись про свого депутата, який представляє їх інтереси у міській раді. Наприклад, інформація про освіту, дозволяє зрозуміти, в який саме галузі депутат є професіоналом своєї справи. У свою чергу, інформація про трудову діяльність депутата дозволяє побачити життєвий шлях та зрозуміти, який досвід роботи має депутат, - пояснює аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов. – У процесі роботи ми з’ясували, що більшість депутатів отримали вищу освіту в Донбаській державній машинобудівній академії.  Що стосується більш детальної біографічної інформації про депутатів Краматорської міської ради, то в цьому році був розроблений та запущений інформаційний ресурс attestation.in.ua, завдяки якому кожен мешканець міста та виборець може ознайомитись не тільки з повною біографією свого депутата, а ще й побачити, яку саме оцінку отримав кожен депутат Краматорської міської ради по завершенню другого року атестації депутатів виходячи з критеріїв оцінки в рамках реалізації проекту «Атестація депутатів місцевих рад» в м. Краматорськ», – підсумував він.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація». 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», tochkadostupugo@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».