Депутати Роздільнянської міськради не використовують у роботі запити

22.05.2019

{{ article }}

За даними моніторингової кампанії у рамках проекту «Атестація депутатів» депутати Роздільнянської міської ради за третій рік каденції всього один раз використали такий важливий і дієвий інструмент як депутатський запит. У 2016 році його використовували близько двадцяти разів, найактивніше — Владислав Долгій («Опозиційний блок») і Оксана Дмитренко (ВО «Батьківщина»), у 2017 році — вдвічі менше,  а у 2018 майже не використовували. Один-єдиний запит — з обґрунтованою вимогою освітлення однієї з вулиць міста, належав депутатці від «Опозиційного блоку» Наталії Топтуновій.  

На запитання, яке було задане під час липневої зустрічі у Роздільній, присутні депутати відповіли, що не вважають цей інструмент достатньо ефективним, а запити часто залишаються без відповіді. Що дивно, адже права депутата місцевої ради на депутатський запит, депутатське запитання, порушення питання про перевірку діяльності підприємств, установ та організацій, участі в них, вимогу усунути порушення законності тощо передбачені Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». І навіть покарання передбачене для посадових осіб і установ, які не реагують на депутатські запити і вимоги. 

Так, відповідно до статті 351 Кримінального кодексу України, яка називається «Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради» місцеві депутати захищені на той випадок, якщо хтось перешкоджатиме їм в роботі. А невиконання службовою особою законних вимог депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації  – караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Довідка
Стаття 351 Кримінального кодексу України (Особлива частина – Розділ XV (ст.338-360)
Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради
В ч.1 статті 351 зазначено: Невиконання службовою особою законних вимог депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації  – караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати».