Депутати та Facebook: як комунікують з виборцями депутати Івано-Франківської міськради

07.10.2019

{{ article }}

25 із 41 депутата Івано-Франківської міської ради активно комунікують із виборцями та мешканцями міста через соціальну мережу Facebook. А чотирьох депутатів неможливо знайти онлайн. Детальніше - у матеріалі “Атестації депутатів місцевих рад”. 

Аналітики ГО “Центр Політичних Студій” минулоріч уже робили аналітику комунікації депутатів Івано-Франківської міської ради з виборцями через соціальні мережі. У рамках проекту “Атестація депутатів місцевих рад” експерти досліджують те, як тримають зв’язок депутати з виборцями, зокрема й через соціальні мережі. 

Отже, 4 депутати міськради взагалі не мають акаунтів у соціальній мережі Facebook - це Володимир Балагура та Володимир Яблонь з “БПП “Солідарність” та два позафракційних депутати Володимир Саврей та Ігор Саварин

Ще 4 депутати акаунти у Facebook зареєстрували, проте не ведуть їх: на сторінках час від часу з’являється інформація, проте лише в тому випадку, якщо депутатські акаунти позначає хтось інший - це Петро Гавриш та Роман Онуфріїв зі “Свободи”, Ярослав Горбовий з “Батьківщини” та Микола Ковальчук з “Солідарності”. Також від цих акаунтів нема жодного зворотного зв’язку з виборцями. 

У порівнянні з 2018 роком зовсім впала активність керівниці фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірини Кулинич. Якщо раніше на сторінці з’являлась інформація про її депутатську діяльність і не було зворотнього зв’язку, то тепер ця сторінка наповнена лише інформацією про діяльність Ірини Кулинич як посадовця Львівської міської ради. 


Сторінка Петра Гавриша у Facebook 


На сторінці Ірини Кулинич у Facebook акцент робиться на інформації, що стосується роботи Львівської міської ради.

У трьох депутатів лише зрідка на сторінках з’являється інформація про їх діяльність. Переважна більшість постів зроблені місцевими осередками партій, а депутати не тримають зворотній зв’язок із виборцями. Це віднедавна позафракційний депутат Ігор Корсун, голова фракції ВО “Батьківщина” Руслан Терешко та депутат від “Самопомочі” Іван Пуйда

Слід відзначити і позитивні зміни у веденні соціальних мереж депутатами Івано-Франківської міськради у порівнянні з 2018 роком. Троє депутатів почали набагато активніше вести сторінки у Facebook та забезпечувати зворотній зв’язок із своїми виборцями. Василь Ревчук з “Батьківщини” та Степан Руднянин з “Солідарності” не лише почали публікувати на персональних сторінках інформацію про свою депутатську діяльність, але створили окремі публічні сторінки, де регулярно звітуються перед мешканцями округів та тримають комунікацію. Василь Ревчук запустив сторінку ще наприкінці 2018 року, а Степан Руднянин - на початку літа 2019 року. 

  
Публічні сторінки у Facebook Василя Ревчука та Степана Руднянина

Позитивною практикою для комунікації з виборцями є створення публічних сторінок у Facebook - це дозволяє не лише фільтрувати інформацію і подавати виборцю лише те, що стосується депутатської діяльності, але й робить діяльність депутата публічною і дозволяє тримати зворотній зв’язок. Публічні сторінки мають 7 депутатів Івано-Франківської міськради. Окрім уже згаданих Ревчука та Руднянина, активно ведуть пабліки Сергій Абрам’як та Мар’ян Вагилевич зі “Свободи”, Сергій Гаєвський, Віталій Мерінов та Мстислав Тарас  з УКРОПУ. Є окрема публічна сторінка і у керівника фракції “Батьківщина” Руслана Терешка, проте вона активізовується лише перед виборами і, зазвичай, містить лише партійну інформацію. 


Публічна сторінка у Facebook Віталія Мерінова


Останній пост на публічній сторінці Руслана Терешка датується 11-м липня і стосується загальнопартійної інформації.

На останній сесії 2018 року депутатських повноважень набув Михайло Верес, що зайняв місце ексмера Віктора Анушкевичуса. У депутата є приватна сторінка у соцмережі Fаcebook, на якій він публікує мало інформації про свою депутатську діяльність, проте тримає зворотній зв’язок. 

Загалом 25 із 41 депутата Івано-Франківської міської ради активно ведуть свої сторінки у соціальній мережі Facebook: регулярно публікують інформацію про свою роботу, спілкуються з виборцями у коментарях та відписують на повідомлення. А деякі з них навіть використовують додаткові механізми, як-то публічні сторінки, де публікують лише ту інформацію, що стосується їх депутатської діяльності.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до ГО “Центр Політичних Студій”.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.