Депутатські прогули та зірвані голосування Херсонської міської ради

15.01.2020

{{ article }}

Причин, чому не приймають бюджет, називають декілька. Частина обранців вже перебуває у виборчому процесі та вважає проєкт бюджету вкрай недосконалим, наприклад, через  надмірне фінансуванням комунальних підприємств. За іншою версією, можливо, це пов’язано з небажанням ухвалювати нову структуру  міської інспекції з благоустрою, відповідно до якої планується передати інспекції левову частку повноважень департаменту житлово-комунальних послуг.
Але мало хто звертає увагу на більш просту причину, і вона стосується не тільки бюджету, а й інших важливих для міста рішень: депутати втрачають елементарну мотивацію працювати і пропускають пленарні засідання.

Достатньо глянути на результати голосування. На сесії 21 грудня за нову структуру інспекції з благоустрою голосували двічі. Обидва рази питання підтримали 26 обранців, тобто не вистачило всього 2 голоси. Але голосуючих спочатку було 32, а другого разу 31 з 52 обранців.

Тепер про депутатську дисципліну. Слід відразу зазначити, що цього року відвідання пленарних засідань суттєво погіршилось. Якщо в минулому році з 13 засідань депутати мали 121 пропуск, тобто в середньому 9,3 пропуску на одне засідання, то в цьому році 298 пропусків на 22 засідання (13,5 на одне засідання). Згадаємо, що в перший рік каденції депутати майже не пропускали засідання.

В минулому році тільки один обранець, Сергій Жуйков (“БПП “Солідарність”) пропустив більше половини засідань (9 з 13), і на межі «червоної зони» був також один - Сергій Собчук (“Опозиційний блок”). 

Цього року більше половини засідань пропустили вже 5 депутатів: Валерій Боржков (УКРОП) - 13 засідань з 22; той же Сергій Жуйков (21), Юрій Кирилов (“БПП “Солідарність”), Віктор Шевчук (“Наш Край”) - 20 та позафракційний В’ячеслав Яременко (13).

Пропустили половину засідань Андрій Дмитрієв (“Самопоміч”), Олександр Кривчун (“БПП “Солідарність”) та позафракційний Аркадій Подлєсний.

З іншого боку суттєво зменшилась кількість депутатів, які не пропустили жодного засідання. У 2018 році не мали пропусків 14 депутатів, минулого - тільки 6. Це Олена Мазур (УКРОП), Віталій Урбанський (“Свобода”), Катерина Пушкарьова (“Батьківщина”), Ольга Маренчук та Ігор Семенчев (обидва - “Наш Край”). 

І ще один наглядний показник. На 12 з 22 засідань у 2019 році були відсутні 15 і більше обранців, через що суттєво зростав ризик неприйняття рішень. Минулого року таких засідань було тільки 3 з 13. І в 2017 році «критичних» засідань було 3, але з 27 за рік. 

Водночас нагадаємо, що пропуск більш ніж половини пленарних засідань є підставою для дострокового припинення повноважень депутата.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в місті Херсоні звертайтесь до: Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень, тел. +38 (050) 396 6752, e-mail admos@ukr.net

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».