Депутатський фонд: що корисного зробили депутати Одеської міської ради у 2018 році? Частина 1.

30.05.2019

{{ article }}

В рамках реалізації громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" було проаналізовано як саме депутати Одеської міської ради використали кошти свого депутатського фонду у 2018 році.

Рішенням ради №1706-VI від 28.02.2012р. було затверджено нову редакцію Положення про депутатський фонд Одеської міської ради, згідно з чим депутатський фонд створено з метою оперативного вирішення питань соціально-економічного характеру безпосередньо за ініціативою і під контролем депутатів міської рад. Фактично, це кошти бюджету розвитку міста, які депутати на підставі звернень виборців можуть розподіляти за цільовим призначенням на фінансування робіт виключно капітального характеру у своєму виборчому окрузі. Матеріальна допомога мешканцям міста як вид призначення коштів депутатського фонду відповідно до Положення не передбачено.

Суспільна дискусія щодо того, чи є депутатський фонд легалізованим підкупом виборців або дієвим механізмом співпраці з тими ж виборцями триває багато років та досі не має одної безальтернативної відповіді. Попри те, в Одесі цей механізм не тільки активно використовується, але і має тенденцію до збільшення загальної суми коштів, яка щорічно закладається у бюджет міста.

У 2017 році депутатський фонд складав 32 млн.гривень або по 500 тис.гривень на кожного депутата. У 2018 році у бюджеті міста було закладено вже 64 млн.гривень на реалізацію завдань депутатського фонду або по 1 млн.гривень на депутата.
Напередодні чергових виборів до місцевих рад у 2020 році справедливо буде вважати 2019 рік роком передвиборчих обіцянок та депутатських перегонів за лояльність виборців. У Одеській міській раді це дуже добре розуміють, тому і розглядають можливість збільшення фонду у поточному році з 1 млн.гривень до 1,5-2 млн.гривень на кожного депутата. 

Згідно з даними, зазначеним у звіті робочої групи з розгляду пропозицій депутатів щодо використання коштів депутатського фонду, в реалізації завдань депфонду у 2018 році брали участь 11 головних розпорядників бюджетних коштів, а саме: департамент міського господарства (34 млн. 545 тис. грн.); управління капітального будівництва (8 млн. 740 тис. грн.); Суворовська районна адміністрація (6 млн.   45 тис. грн.); департамент освіти і науки (6 млн. 542 тис. грн..); департамент охорони здоров'я (2 млн. 320 тис. грн.); управління дорожнього господарства (1 млн. 900 тис. грн.); Київська районна адміністрація (1 млн. 400 тис. грн.); Приморська районна адміністрація (1 млн. гривень); управління інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя (950 тис. гривень); департамент культури і туризму (116 тис. гривень); департамент праці та соціальної політики (64 тис. гривень).

За підсумками 2018 року фактично виконано робіт на загальну суму 62,3 тис. гривень, що склало 97,8%  від планових призначень. 

Найбільш популярними видами завдань, які було реалізовано коштами депфонду, стали проведений капітальний ремонт житлового фонду міста та внутрішньо квартальних проїздів, відремонтовані школи, дошкільні навчальні заклади, придбане медичне обладнання для медичних установ міста, нові дитячі ігрові та спортивні майданчики, благоустрій скверів.

У цьому матеріалі надано інформацію про використання коштів депутатського фонду у 2018 році депутатами двох фракцій міської ради – "Довіряй ділам" та "Опозиційний блок".

Фракція "Довіряй ділам"

У провладній фракції налічується 27 депутатів. Однак, тільки 26-ть з них сумлінно підійшли до використання коштів депутатського фонду, спрямував кожний майже весь мільйон гривень, виділений з бюджету (від 94 до 100%).
Проте, Людмила Варавва використала лише 598 тис.гривень (або 60%) з мільйона гривень, який був передбачений у бюджеті міста на вирішення питань мешканців її округу.

Проаналізувавши видатки, які були профінансовані з бюджету міста за заявками депутатів фракції "Довіряй ділам, можна побачити, що найбільшою популярністю користуються два види робіт – заміна віконних блоків у житлових будинках  та  ремонт дитячих спортивно-гральних майданчиків. На ці цілі витратили кошти по 30% членів фракції. Капітальні видатки по освітніх навчальних закладах (ДНЗ та ЗОШ) обрали 22% членів фракції, і ще по 19% – обрали фінансування ремонту систем центрального опалення, водопостачання та водовідведення або ремонт покрівлі.

Цікавими фактами є використання депутатами коштів свого фонду на об'єкти, з якими вони мають зв'язок. Наприклад, Олег Бриндак частину коштів спрямував на заміну віконних блоків у будинку, де розташована його депутатська приймальня. Людмила Себова – на капітальний ремонт ліцею №24, в якому вона перебуває на посаді директора.
Є випадок і співфінансування об'єктів коштом з фондів двох депутатів. Так, Володимир Кірєєв та Юрій Шумахер спрямували частину свого фонду на капітальні видатки по ЗОШ №65. 

Далі наведена інформація про використання коштів депутатського фонду по кожному депутату з фракції "Довіряй ділам".

Олександр Александрочкін спрямував кошти на капітальні видатки по дошкільному навчальному закладу "Ясла-садок" №274 за адресою: вул.Давида Ойстраха, 13-а (500 тис.гривень), та по дошкільному навчальному закладу "Ясла-садок" №112 за адресою: вул.Академіка Заболотного, 5 (495,5 тис.гривень).
 
Кошти на капітальні видатки по ДНЗ №274 були виділені депутатом і у 2017 році.

Денис Балух за рахунок коштів фонду реалізував капітальний ремонт стадіону та спортивного майданчика за адресами: вул. Генерала Бочарова, 46,52 (980 тис.гривень).

Олег Бриндак виділив кошти на заміну віконних блоків та капітальний ремонт дитячих майданчиків.
Так, заміна віконних блоків в житлових будинках за адресами: просп. Адміральський, 1; Фонтанська дорога 20/1,20/2,20/3,20/4,20/5,20/6,20/7,30/32 коштувала 498,3 тис.гривень, а заміна віконних блоків в житловому будинку за адресою: вул. Івана Франка, 39 – 60 тис.гривень.
На капітальний ремонт дитячих спортивно – гральних майданчиків в районі житлових будинків за адресами: вул. Бригадна, 48; вул. Івана Франка, 39 було витрачено 438,3 тис.гривень.

Цікавим є факт, що два з трьох об'єктів, які були відремонтовані коштами фонду, знаходяться за тією ж самою адресою, де і розташована депутатська приймальня Олега Бриндака – вул.Івана Франка, 39.

Людмила Варавва скористалася лише 60% свого фонду. У 2018 році вона спрямувала 598 тис.гривень на капітальний ремонт входів в  парадні в житлових будинках за адресами: вул.Семена Палія, 88; вул. Кримська, 63; вул.Капітана Кузнецова, 97,99,114; вул. Сорокаріччя оборони Одеси, 2.

Валентин Гапуніч виділив 995,4 тис.гривень на капітальний ремонт парадних житлових будинків за адресами: вул.Комітетська, 8/10;11/17 корп.1 (парадна № 6); 11/17 корп.2 (парадна № 2); пров.Картамишевський, 2 (парадні № 1,2,3); вул.Картамишевська, 14, заміну віконних блоків і встановлення пандусів в житловому будинку за адресою: вул.Михайлівська, 46-А, заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: вул. Балківська, 141; вул. Комітетська, 4/6, та заміну воріт в житловому будинку за адресою: вул. Мельницька, 2.

Олег Етнарович витратив 650 тис.гривень на капітальний ремонт систем центрального опалення, водопостачання та водовідведення в житловому будинку за адресою: вул. Стовпова, 21, капітальний ремонт системи центрального опалення в житловому будинку за адресою: вул. 1-а Станційна, 52, капітальний ремонт системи холодного водопостачання в житлових будинках за адресами: вул. Кустанайська, 5/1, 5/2, 5/3, та на капітальний ремонт парадних в житловому будинку за адресою: вул. Миколи Боровського, 28-Б.
Ще 199 тис.гривень було спрямовано на капітальний ремонт дитячих гральних майданчиків в районі житлових будинків за адресами: Тираспольське шосе, 23; вул. Миколи Боровського, 22; вул. Остапа Вишні ріг вул. Брестська.

Олександр Іваницький кошти депутатського фонду у розмірі 995 тис.гривень спрямував на капітальний ремонт приміщень амбулаторії сімейної медицини №4 КУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги № 16" за адресою: вул. Маршала Малиновського, 61-А.

Вадим Іоргачов виділив 471 тис.гривень на капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою: вул. Героїв оборони Одеси, 52, ще 97 тис.гривень на заміну віконних блоків житлового будинку за адресою: вул. Героїв оборони Одеси, 52-А, і 412 тис.гривень на капітальний ремонт системи центрального опалення в житловому будинку за адресою: вул. Капітана Кузнецова, 95.

Володимир Кірєєв вже другий рік поспіль спрямовує кошти на капітальні видатки по ЗОШ №55 за адресою: вул. Ільфа і Петрова, 25, та ЗОШ №65 за адресою: вул. Академіка Корольова, 90. В 2018 році було витрачено по 370 тис.гривень на кожну зі шкіл. Ще 100 тис.гривень депутат витратив на капітальний ремонт інженерних мереж житлового будинку за адресою: вул. Ільфа і Петрова, 27-А.

Андрій Кісловський виділив 995 тис.гривень на капітальний ремонт покрівлі житлових будинків за адресами: вул. Транспортна, 11; вул.Середньофонтанська, 12-А.

Юрій Крук витратив 700 тис.гривень на капітальний ремонт зовнішнього освітлення  за адресами: вул. Бородінська (від вул. Горизонтальної до вул. Ангарської); вул. Аркаса Миколи, 46–54; вул. Смоленська (від вул. Крайньої до вул. Клинової); вул. Патріотична  (від  вул. Учнівської до вул. Ангарської); пров. Проточний.
Ще 279 тис.гривень коштував капітальний ремонт дитячих гральних майданчиків в районі житлових будинків за адресами: вул. Степана Разіна, 70; вул. Петра Лещенка, 37; вул. Бессарабська, 4.

Ірина Куценко спрямувала 248 тис.гривень на капітальні видатки по ДНЗ „Ясла-садок” № 21  за адресою: вул. Лузанівська, 58. Капітальні видатки по ЗОШ № 48 за адресою: м. Одеса, вул. 11-та Суворовська, 2, коштували 499 тис.гривень. І ще 249 тис.гривень витрачено на капітальний ремонт дитячого грального майданчика в районі житлового будинку за адресою: просп. Добровольського, 55.

Марина Лозовенко свій фонд  повністю витратила на капітальний ремонт дитячих спортивно-гральних майданчиків в районі житлових будинків за адресами: пл.Молоді, 17-Б; вул. Агрономічна, 118/1; пров. Хутірський, 6/1. Коштували ці роботи 990 тис.гривень.

Олександр Матвєєв на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: вул. Давида Ойстраха, 18; вул. Генерала Бочарова, 1,9,19, витратив 971 тис.гривень.

Антоніна Наконечна спрямувала кошти депутатського фонду у розмірі 300 тис.гривень на капітальний ремонт дитячих гральних майданчиків в районі житлових будинків за адресами: вул. Головна, 9, вул. Долинська, 3-5; Хаджибейська дор., 336. 
На капітальний ремонт елементів благоустрою території двору житлового будинку за адресою: Балтська дор., 38, було витрачено ще 680 тис.гривень. 

Левон Нікогосян витратив 573 тис.гривень на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: вул. Дальницька, 15; вул. Мельницька, 20; вул. Новікова, 12-А; вул. Стовпова, 2; вул. Фабрична, 1/3,4/2; вул. Чернишевського, 16/18; вул.Заньковецької,11; вул. Строганова, 37; вул. Богдана Хмельницького, 55.
Ще 417 тис.гривень було направлено на капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою: вул. 5-а Заводська, 235.

Дмитро Палпатін на 909 тис.гривень провів роботи з капітального ремонту парадних житлового будинку за адресою: просп. Добровольського, 156.

Дмитро Пеструєв спрямував 943 тис.гривень на капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою: вул. Далекосхідна, 20, капітальний ремонт систем холодного водопостачання та водовідведення житлового будинку за адресою: вул. Сергія Ядова, 24, та на капітальний ремонт системи центрального опалення житлового будинку за адресою: вул. Михайла Грушевського, 52. 

Варто зазначити, що на капремонт систем холодного водопостачання, водовідведення і системи електропостачання будинку по  вул. Михайла Грушевського, 52, депутатом було виділено кошти свого фонду і у 2017 році.

Тетяна Плаксій на окрузі профінансувала з коштів депутатського фонду капітальний ремонт системи холодного водопостачання житлового будинку за адресою: вул. Героїв оборони Одеси, 26, на суму 96 тис.гривень. 
На капітальний ремонт дитячих гральних майданчиків в районі житлових будинків за адресами: вул. Героїв оборони Одеси, 14; вул. Семена Палія, 60,78 було виділено 888 тис.гривень.

Людмила Себова кошти свого депутатського фонду спрямувала на ті ж самі об'єкти ДНЗ та ЗОШ, що і у 2017 році. Так, на капітальні видатки по ДНЗ "Ясла-садок" №287 за адресою: вул. Академіка Заболотного, 46, витрачено 60 тис.гривень, ще 82 тис.гривень - по НВК №292 "Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови" за адресою: вул. Академіка Заболотного, 35а, і ще 85 тис.гривень - по ЗОШ № 15 за адресою: вул. Кримська, 80-а.
Капітальні видатки по НВК "Морський ліцей - загальноосвітня школа № 24" за адресою:, вул. Академіка Заболотного, 38-а, були профінансовані у розмірі 370 тис.гривень. 
Цікаво, що з 1992 року Людмила Себова обіймає посаду директора НВК №24.
Новим видом робіт у 2018 році для депутата став капітальний ремонт (відновлення) покриття внутрішньоквартального проїзду за адресою: вул. Академіка Заболотного,50,52, вартістю 400 тис.гривень.

Олег Совік спрямував 461 тис.гривень на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: вул. Космонавтів, 31/2,52; пров. Генерала Вишневського, 11; вул. Генерала Петрова, 27/4 та 499 тис.гривень на капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою: м. Одеса, вул. Іцхака Рабіна, 47.

Сергій Страшний витратив більшу частину фонду у розмірі 728 тис.гривень на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: просп.Добровольського, 147/2,149/4,151/3,151/4; вул.Паустовського, 5; вул.Генерала Бочарова, 8,10,16.
Ще 230 тис.гривень було спрямовано на капітальний ремонт дитячого грального майданчика в районі житлового будинку за адресою: просп. Добровольського, 151/1. 
На капітальний ремонт 2-ї парадної житлового будинку за адресою: просп.Добровольського, 151/3 було витрачено 37 тис.гривень.

Дмитро Танцюра за рахунок коштів депфонду здійснив благоустрій зон відпочинку в районі житлових будинків за адресами: просп. Академіка Глушка, 1/3; вул. Академіка Вільямса, 54/1,56/1,63-63А. 

Андрій Терновський витратив майже 999 тис.гривень на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: вул.Маршала Малиновського, 19; Фонтанська дорога, 12-А,12-Б,12-Г,12-Д,12/3,12/8.

Олександр Шеремет спрямував 1 млн.гривень на капітальний ремонт (відновлення) покриття внутрішньоквартального проїзду за адресою: вул.Центральний аеропорт, 13.

Василь Шкрябай більшою частиною депутатського фонду у розмірі 755 тис.гривень профінансував капітальний ремонт систем холодного водопостачання житлових будинків за адресами: вул.Висоцького, 5/1,16-А; вул.Академіка Заболотного, 54,54/1,54/2. 
Ще 230 тис.гривень депутат витратив на капітальний ремонт системи електропостачання житлового будинку за адресою: вул. Семена Палія, 94.  

Юрій Шумахер на капітальні видатки по ДНЗ "Ясла-садок" № 106 за адресою: вул. Академіка Корольова, 106, витратив 394 тис.гривень, на капітальні видатки по  ЗОШ № 65 за адресою: вул. Академіка Корольова, 90, ще майже 200 тис.гривень.
Капітальний ремонт покрівлі житлових будинків за адресами: вул. Академіка Вільямса, 81/2; вул. Академіка Корольова, 51, коштував 400 тис.гривень.

Фракція "Опозиційний блок"

У складі фракції у 2018 році було 10 депутатів, і всі вони використали від 94 до 100% розміру свого депутатського фонду. Найбільш поширеним видом видатків стали роботи із заміни віконних блоків – 40% членів фракції витратили частину коштів депфонду на ці роботи.

Ще по 30% членів фракції спрямували кошти бюджету на ремонт дитячих спортивно-гральних майданчиків або на ремонт систем центрального опалення, водопостачання та водовідведення.

Далі – докладніше про кожного депутата з фракції. 

Вячеслав Беженар витратив 937 тис.гривень на заміну віконних блоків в  житлових будинках за адресами: просп. Академіка Глушка, 16,20,22-А,24-А,24-Б; просп. Небесної Сотні, 91; вул.Академіка Корольова, 70; вул.Ільфа і Петрова, 11-А,15. 
Ще 48 тис. гривень спрямовано на капітальний ремонт системи холодного водопостачання в житловому будинку за адресою: вул. Ільфа і Петрова, 11-А.

Дмитро Вишняков також спрямував 947 тис.гривень на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: просп. Небесної Сотні, 10-В,47,49,53,57,59,61; вул. Академіка Корольова, 3,22,30,32.

Оксана Гончарук більшу частину фонду, 916 тис.гривень, витратила на капітальний ремонт футбольно-баскетбольного майданчика та дитячого грального майданчика за адресами: вул. Академіка Вільямса, 44,46/1,46/2,46/3. 
Ще 80 тис.гривень спрямовано на капітальні видатки по КУ "Централізована міська бібліотечна система для дітей" (бібліотека - філія № 45) за адресою: вул.Академіка Корольова, 71/1.

Олексій Горін по 499 тис.гривень витратив на капітальний ремонт дитячого спортивно-грального майданчика на території ОЗОШ №66 за адресою: вул.Отамана Головатого, 94, та на капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою: вул.Чорноморського козацтва, 129.

Відмітимо, що в 2017 році депутатом всі кошти депутатського фонду також було спрямовано на капітальні видатки по ЗОШ № 66.

Олексій Єремиця витратив 1 мільйон гривень на капітальний ремонт системи центрального опалення житлового будинку за адресою: вул.Геранієва, 2, капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою: Люстдорфська дор., 54-Б, та на капітальний ремонт водостічної системи житлових будинків за адресами: Люстдорфська дор., 27-А,29; просп.Адміральський, 35/3 та капітальний ремонт інженерних мереж в житловому будинку за адресою: вул.Павла Шклярука, 4.

Василь Ієремія спрямував 550 тис.гривень на  ремонтно-реставраційні роботи та розробку робочих проектів на ремонтно-реставраційні роботи житлових будинків за адресами: вул. Дідріхсона ,9; вул. Ніжинська, 1,5,18,24,43,47.
Ще 246 тис.гривень коштував капітальний ремонт дитячого грального майданчика біля житлового будинку за адресою: вул. Дідріхсона, 27. 
Капітальні видатки по ЗОШ №122 за адресою: вул. Старопортофранківська, 45, профінансовані бюджетом у розмірі 188 тис.гривень.

Денис Коваль майже 992 тис.гривень витратив на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: вул.Варненська, 2/2,4,5,5/3; вул.Генерала Петрова, 2; вул. Академіка Філатова, 5/3,12-А,14;   вул. Героїв Крут, 2/3, 10.
Запланований депутатом капітальний ремонт спортивного майданчика в районі житлового будинку за адресою: вул. Академіка Вільямса, 44, не був профінансований з міського бюджету у 2018 році.

Ольга Кулакевич спрямувала 975 тис.гривень на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: вул. Інглезі, 1; вул. Космонавта Комарова, 10/1; вул.Варненська, 19/3, капітальний ремонт  парадних із заміною віконних блоків в житловому будинку за адресою: вул. Варненська, 17-Г, та на капітальний ремонт парадних житлового будинку за адресою: вул. Академіка Корольова, 5/1.

Віктор Новак всі кошти депутатського фонду у розмірі 999,5 тис.гривень спрямував на капітальні видатки по  КУ "Дитяча міська клінічна лікарня №3"  за адресою: вул.Академіка Заболотного, 26-А.

Лілія Рогачко витратила 990 тис.гривень на заміну віконних блоків в житлових будинках за адресами: вул.Космонавтів, 31/5, 40, 48 (дві парадні); вул.Варненська, 12/2, 18/3; вул. Генерала Петрова, 21, і на капітальний ремонт системи центрального опалення  в житловому будинку за адресою: вул. Генерала Петрова, 31.

У другій частині матеріалу незабаром вийде аналіз використання коштів депутатського фонду депутатами від фракцій "БПП "Солідарність", "Об'єднання "Самопоміч", "Українська морська партія Сергія Ківалова" та позафракційними депутатами.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».


0_news_depfond_1.docx