Дев’ятеро депутатів Краматорської міськради не вказали у своїх звітах суми наданої матеріальної допомоги 

14.07.2019

{{ article }}


Краматорськ – єдине місто на Донеччині, рада якого потрапила до переліку громад, діяльність депутатського корпусу котрого оцінюється в рамках «Атестації». Вже другий рік поспіль моніторинг діяльності депутатів міської ради оцінюється за методологією, розробленою експертами Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України».  Під час атестації 2018 року аналітики ГО «Точка доступу» виявили, що в Краматорській міський раді відсутній депутатський фонд. Чи змінилась ситуація цього року?

Депутатський фонд – це сума коштів, закріплена за кожним депутатом, кінцеве призначення яких чітко регулюється Законом.

Обсяг закріплених коштів регулює міська рада та визначається при формуванні міського бюджету на рік. Всі питання виділення коштів для депутатів приймаються рішеннями самих депутатів на пленарному засіданні ради. Завдяки цим коштам депутати можуть надавати матеріальну допомогу або вирішувати соціальні потреби своїх виборців.

У Краматорській міській раді депутатський фонд і досі відсутній. Хоча існує закріплена чітка сума за кожним депутатом, якими вони можуть розпоряджатись на виділення одноразової матеріальної допомоги, проте відсутній офіційний бланк звіту розподілу наданих коштів мешканцям. Таким чином, депутати Краматорської міської ради звітують про розподіл коштів виділених радою у вільній формі.

Зробивши перевірку звітів депутатів Краматорської міської ради за 2018 рік, можна зробити висновок, що тільки 9 з 42 (21%) депутатів Краматорської міської ради не вказали у своїх звітах суму наданої матеріальної допомоги, а саме: Валерій Власенко, Микола Разживін, Володимир Ржавський, Олександр Рудаков, Ігор Сапетко, Андрій Татьянко, Наталія Тесленко, Олександр Шевченко, Олександр Шихов. 

«Більшість громадян звертається до депутатів саме з метою отримати матеріальну допомогу. Відсутність депутатського фонду робить депутата залежним від виконавчої гілки влади (місцевого самоврядування). Аби вирішити питання мешканців, депутат змушений звертатися до виконавчих органів міської ради. Якщо депутат опозиційний до міського голови та виконавчої гілки влади, то вирішити питання виборців йому значно важче», – у коментарі ГО «Точка доступу» розповів депутат Краматорської міської ради Володимир Ржавський. 

Водночас депутат Краматорської міської ради Віталій Скачко у коментарі «Точці доступу» розповів про свої намагання вплинути на суму коштів, якими він та його колеги можуть розпоряджатись, надаючи допомогу мешканцям та мешканкам Краматорської громади. 

«У Краматорській міській раді я представляю інтереси моїх виборців селища Ясногірка. На прийомах та звертаючись до мене особисто, мешканці найчастіше звертаються із двома питаннями/потребами: це матеріальна допомога на лікування та допомогу з дровами на опалення своїх осель у зимовий час. З першого питання у кожного депутата на початку було у розпорядженні по 10 тисяч гривень. Після моїх неодноразових виступів та звернень загальна сума коштів, що виділяються з міського бюджету на надання матеріальної допомоги громадянам, трохи зросла.  Зараз вона становить 12 тисяч гривень, хоча я просив збільшити її у два рази. У кожного депутата з депутатської групи «Об’єднаний Краматорськ» є додаткові 10 тисяч гривень -  від АТ “Новокраматорський машинобудівний завод” - для надання матеріальної допомоги. Що стосується  допомоги дровами, то, за можливості, оформляємо з цією метою дерев’яні моделі з АТ НКМЗ. Всі питання мешканців, з якими вони звертались до мене, вирішені в повному обсязі»,  – зауважив він.

«Відсутність депутатського фонду в м. Краматорськ дуже негативно впливає на роботу депутата, оскільки втрачається час та виконується низка бюрократичних дій задля вирішення питань мешканців. Я як депутатка Краматорської міської ради намагаюсь вирішити питання своїх виборців, все – згідно з встановленим Законом України «Про місцеве самоврядування» порядком. Такі питання як, наприклад, привезти пісок на дитячий майданчик, купити фарбу для гойдалок намагаюсь вирішити самостійно – власним коштом», – розповіла Світлана Фоміна.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».


За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», tochkadostupugo@gmail.com
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».