Як черкаські депутати на сесію ходили

10.03.2020

{{ article }}

Завершується перший квартал 2020 року - традиційний період звітування за пророблену роботу за попередній рік. 

Для будь-якого місцевого депутата головним показником його реальної роботи є відвідування пленарних засідань сесій міської ради. Минулий рік став порівняно результативним на засідання, вони відбувалися регулярно, деструктивні процеси із блокуваня роботи ради залишились у минулому. Таким чином міському голові Анатолію Бондаренку та секретарю місцевої ради Ярославу Нищику вдалося провести 22 засідання. 

Варто констатувати, що лише один депутат зміг бути присутнім на всіх засіданнях протягом минулого року, а саме “черкащанин” Ігор Кривошеєв. Ще один його колега по фракції Іван Сухарьков відвідав 21 з 22 засідань. Аналогічний результат показали і “свободівці” - Максим Шило, Іван Косенко та секретар міської ради Ярослав Нищик. Також пропустив лише одне засідання представник “Самопомочі” Олексій Романов. У свою чергу пропустили по два засідання представники ВО “Батьківщина” Олексій Мельник, Валерій Міняйло та Роман Діскант. Крім того, аналогічна відвідуваність у ще одного “свободівця” Андрія Кучі та “черкащанина” Григорія Кузьменка



Найбільш дисциплінованими є представники партій, що входять до промерської більшості - “Батьківщини”, “Свободи” та “Черкащан”. Винятком серед них є директор комунального підприємства КП “Черкаситеплокомуненерго” Павло Карась від “Черкащан”, який пропустив аж 5 засідань.

Трохи гірша ситуація із відвідуваністю (19 засідань із 22) у ще “свободівця” Антона Ведули, “батьківщинівця” Юрія Тренкіна, двох “псевдо” “слуг народу” Олени Шевченко та Олександра Дишлюка і у позафракційного Руслана Лоли

18 засідань відвідав лідер партії вільних демократів Олександр Згіблов, “батьківщинівець” Руслан Петрик, позафракційний Сергій Очеретній.

17 візитів на сесію у активі “вільних демократів” Володимира Гриценка, Тараса Коломійця, представника “Європейської Солідарності” Олександра Радуцького, “слуг народу” Миколи Фомича та Артура Акопяна.

16 раз на сесії побували позафракційний Руслан Зоря та Станіслав Лукирич, новоспечена “батьківщинівка” Тетяна Чорнобіль, а також лідер “псевдо” “слуг народу” Сергій Тищенко

15 раз на сесії був присутній депутат від “Європейської солідарності” Ігор Кіта, 14 разів - позафракційний Максим Шадловський, 13 разів - ще одна “слуга” Альона Цегвінцева, 12 разів - Микола Мирза із “ЄС”.

Більше 50% засідань пропустили 6 депутатів. 11 раз не прийшов на сесію “слуга народу” Володимир Бурячинський, 13 разів цього не зробив Олександр Савенко та Роман Шевченко із “ЄС”, а також Василь Соломаха із Партії вільних демократів.  14 засідань - у пасиві “вільної демократки” Інни Михайлюк.

Найменше засідань вже традиційно відвідав позафракційний Віталій Мевша, який проходить службу за контрактом в одному з військових підрозділів на Дніпропетровщині. Він був присутній у 2019 році лише на одному засіданні Черкаської міської ради.




Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Черкаси за реалізацію ініціативи відповідає Черкаська обласна організація Комітету виборців України.