Як проводять прийом депутати Чернігівської міської ради?

05.08.2021

{{ article }}

З 42 депутатів вдалось підтвердити прийом у 39 обранців. Про це свідчать результати моніторингу, проведеного в рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» моніторами Громадської організації «Агенція міських ініціатив». У порівнянні з депутатами сьомого скликання, показник здійснення прийому знаходиться на вищому рівні. 

Зазначимо, що інформувати виборців про здійснення прийому депутатів зобов’язує законодавство, зокрема п.5 ч.1 ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачає, що депутат місцевої ради у виборчому окрузі зобов'язаний визначити і оприлюднити  дні,  години  та  місце  прийому виборців,  інших громадян та вести регулярний, не рідше одного разу на місяць,  прийом  виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Станом на 1 серпня на сайті Чернігівської міської ради опублікована повна інформація про прийоми 42 обранців. Абсолютно всі депутати Чернігівської міської ради вказали свої контактні дані на сайті Чернігівської міської ради. І тільки у трьох депутатів ці контактні дані не були підтверджені, адже за час проведення моніторингу моніторам не вдалося за ними зв’язатись з депутатами. 

За результатами моніторингу було зафіксовано, що 93% депутатів від усіх дійсно здійснюють прийом виборців. Тільки по трьом депутатам не вдалося підтвердити прийом громадян, адже за вказаними адресами приймальні були зачинені, а контактні телефони не відповідали та залишались без зворотного зв’язку – у Віталія Гольця, Віктора Сехіна та Дмитра Митрофанова. У випадках, коли не вдалося підтвердити факт прийому громадян депутатами з першого разу, представники Агенції міських ініціатив відвідували такі приймальні другий і третій рази. 

З 42-х у 38 депутатів здійснення прийому виборців від особистого прийому не відрізняється. Серед них тільки двоє депутатів здійснюють особистий прийом виборців окремо від загального прийому виборців у своїй приймальні. Тобто в таких випадках за вказаним на сайті міської ради графіком приймають виборців помічники депутатів. А якщо громадянам потрібен особистий прийом у депутата, то така зустріч здійснюється без графіку за наявності запису. Такий формат роботи зафіксований лише у двох депутатів – Вікторії Лазаренко та В’ячеслава Летути.

Переважна більшість депутатів вказують у своїх профілях таку фразу як «за попередньою домовленістю» замість зазначення графіку прийому виборців і в деяких випадках замість вказання адреси. 

Серед питань, які найчастіше підіймають громадяни під час прийому найперше - надання матеріальної допомоги. Наступними за популярністю стали питання житлово-комунальної сфери.

Також депутати нерідко комунікують з громадянами через соціальні мережі, окрім сайту міської ради: пишуть про прийом виборців, про результати своєї депутатської діяльності та про результати комунікацій з виборцями. Така практика здебільшого використовується серед депутатів, які вперше отримали депутатські повноваження. До речі, «новенькі» депутати часто намагаються бути активними і помітними суспільству.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією звертайтесь: 
Громадська організація «Агенція міських ініціатив»
goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Агенція міських ініціатив».