Звітуватися про роботу в раді – такий самий обов’язок депутата, як і ходити на сесії та проводити прийом громадян. Тим не менш, у Полтавській міській раді далеко не кожен обранець розповідає про те, чим займається в раді і як представляє інтереси людей.
За результатами моніторингу громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», у Полтавській міськраді відзвітували трохи більше половини членів корпусу – 22 депутати. Даних про звітування 18 депутатів немає.
Діяльність ще двох обранців Віктора Харченка («Рідне місто») та Олександра Рагуліна («СДП») не оцінювалася, оскільки ці депутати набули повноважень наприкінці 4-го року каденції.
«Депутати не звітуються з кількох причин. Перше, недосконалий Регламент роботи ради – у ньому не прописано, коли саме депутати мають починати звітуватися, а коли завершувати. Тому вони звітуються, коли забажають і ніхто цього не контролює. Друге, недостатня проінформованість з обох боків – депутати не розуміють, що звітування – це важливо, а громадяни не знають, що вони можуть цього вимагати від обранців. Третє – просто відсутність бажання виконувати свої обов’язки», - говорить менеджерка проектів ГО «Полтавська Платформа» Каріна Тютюнник.
Попри це, у Полтавській міськраді, порівняно з минулим роком, спостерігається покращення ситуації зі звітуванням депутатів. Так, про результати 2018 року загалом відзвітували 13 тодішніх депутатів, лише 4 з них опублікували свої звіти на сайті міської ради (цього року розміщено вже 11 звітів).
Серед форм звітування депутати найчастіше обирали публікацію тексту звіту в ЗМІ, на сторінках в соцмережі. Популярним є і проведення звітувань-зустрічей з громадянами (в дворах, на території районних рад, в громадських приймальнях).
Також виділимо двох депутатів, які на запрошення «Атестації депутатів місцевих рад» під час карантину провели публічні онлайн-зустрічі – Юрій Синяк («СДП») та Вадим Ямщиков (ВО «Свобода»).
У зв’язку з ігноруванням депутатами обов’язку звітуватися громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» розпочала кампанію «Вимагаємо звіту». Мета якої – привернути увагу до діяльності обранців та домогтися проведення депутатами заключних звітів за 5 років роботи в раді.
Долучитися до кампанії можна за посиланням.
Контакти:
ГО «Полтавська Платформа»
e-mail: platformaplt@gmail.com
Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації.
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».