Які рішення депутати Краматорської міської ради прийняли у жовтні 2019 року?

25.11.2019

{{ article }}

Команда громадської організації «Точка доступу» продовжує реалізовувати ініціативу «Атестація депутатів місцевих рад» у місті Краматорськ. Цього разу аналітики нашої команди зробили контент-аналіз протоколів пленарних засідань Краматорської міської ради, які відбулись у жовтні поточного року.

Отже, в жовтні пройшло два пленарних засідання: пленарне засідання чергової 59-ї сесії Краматорської міської ради VII скликання, яке відбулось 9 жовтня та пленарне засідання позачергової 60-ї сесії Краматорської міської ради VII скликання, яке відбулось 29 жовтня.

На пленарному засіданні 59-ї сесії були присутні 33 з 42 (78%) депутатів Краматорської міської ради. Цього разу пропустили засідання сесії Зеленський Сергій, Левченко Сергій, Нечволода Євген, Ольхова Ірина, Омельченко Олена, Панков Віктор, Рудаков Олександр, Соболєва Ніна та Тука Володимир.

Пленарне засідання почалось з того, що міський голова Андрій Панков надав слово заступнику командувача об'єднаних сил полковнику Куденку О. В., який повідомив суть «формули Штайнмаєра», умови процесу розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення: Станиці Луганській, Золотому, Петровському. Наголосив, що Збройні сили України є надійним гарантом суверенітету та територіальної цілісності держави. 

Зробивши огляд прийнятих рішень депутатами Краматорської міської ради під час пленарного засідання, можна виділити наступні: під час виступу Купрікова Михайла депутати Краматорської ради прийняли рішення та змінили назву Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Краматорської міської ради Донецької області на назву «Економіко-гуманітарний ліцей № 8 імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області». За це рішення проголосували «ЗА» 23 присутніх депутата.

Під час виступу Бондаренка Володимира депутати Краматорської міської ради прийняли рішення щодо розгляду підтриманої петиції Кореновської А.А. про перевірку роботи товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Ладіс»». 28 з присутніх депутатів проголосували «ЗА».

Мешканці міста Краматорськ подали до міської ради е-петицію, в якій вказується, що УК «Ладіс» не виконує свої зобов’язання в повному обсязі та не реагує на скарги громадян, ігноруючи їх. Мешканці запропонували перевірити і тримати на контролі виконання  УК «Ладіс» своїх послуг для населення.

Ржавський Володимир озвучив проблеми з вводом в експлуатацію будівельного торгового центру «Епіцентр», на що міський голова Андрій Панков проінформував, що відповідні листи у роботі управління містобудування та архітектури. 

Фоміна Світлана зачитала листа Гайдука Ю.А. – члена комітету доступності - щодо незадовільних результатів перевірки доступності двох об'єктів: школи мистецтв №1 по вул. Ювілейній та клубу «Надія». Звернулась до міського голови з проханням зібрати всіх розпорядників коштів на засіданні комітету доступності і взяти у ньому участь особисто.

Разживін Микола повідомив про критичне становище у школі №19, у якій не продовжуються роботи з термомодернізації, а попереду зима. Міський голова дав відповідь, що існує складна ситуація з фінансуванням продовження цих робіт у кількох школах міста, проте ця ситуація знаходиться під контролем.

На пленарному засіданні позачергової 60-ї сесії Краматорської міської ради VII скликання були присутні 32 з 42 (76%) депутатів. Відсутніми були: Андрєєв Олег, Бондаренко Володимир, Гончаренко Олександр, Єрмольченко Олександр, Кісліціна Лілія, Панков Віктор, Савченко Наталія, Сташкевич Ігор, Суков Геннадій та Тарасевич Михайло.

Все пленарне засідання позачергової 60-ї сесії було присвячене 22-м земельним питанням, з якими виступив голова постійної комісії з питань регулювання земельних відносин, архітектури, будівництва – Скачко Віталій.

«Вартує уваги той факт, що подані та підтримані мешканцями міста е-петиції після розгляду на сесії перетворюються вже в конкретні дії. Це свідчить про те, що інструменти локальної демократії в місті працюють та надають можливість громадянам брати участь у місцевому самоврядуванні, а не просто формально прописані положення в Статуті територіальної громади» - зауважив аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», tochkadostupugo@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».