Хто з чернігівських депутатів комісії прогулює?

22.12.2019

{{ article }}

Невпинно наближається рік чергових місцевих виборів. Депутати намагаються якомога більше показати ефективність своєї діяльності, щоб залишитись з мандатом і на наступну каденцію. 

Проте один з найважливіших показників депутатської роботи, а саме робота в постійних комісіях, часто залишається поза увагою виборців. ГО «Агенція міських ініціатив» проаналізувала відвідуваність засідань постійних комісій Чернігівської міської ради у 2019 році.

Хоча за свою роботу місцеві депутати не отримують грошей від держави, згідно з законом, роботодавець звільняє їх на час проведення сесій та засідань постійної комісії від виконання своїх обов’язків. Так само, згідно законодавства, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад").

Постійні комісії є органами ради для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради та виконавчого комітету. Чернігівська міська рада налічує 6 постійних депутатських комісій. 

Постійну комісію з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин очолює представник ВО «Батьківщина» Іван Бакшун. Сам голова комісії не пропустив жодного її засідання. Також 100% відвідувань має і Ігор Желдак від «Нашого краю».

Лідером серед прогульників у цій комісії є Микола Миргородський (ВО «Батьківщина»), який не відвідав жодного засідання. 6 з 11 засідань, тобто більше 50% пропустив і Ярослав Ковтун, що представляє фракцію політичної партії «Демократичний Альянс».

Постійну комісія з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції очолює Жанна Шерстюк, фракція Радикальної партії Олега Ляшка. Вона, як і Віктор Бистров («Наш край») відвідала всі засідання комісії. 

З 11 одразу 10 засідань комісії пропустив ректор НУ «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, представник фракції «Наш край» Микола Носко. Половину засідань комісії пропустив і представник «Самопомочі» Сергій Римаренко, який на минулому засіданні Чернігівської міської ради склав мандат.

Постійну комісію з питань освіти, медицини, соціального захисту, культури, молодіжної політики та спорту очолює Василь Білогура (БПП «Солідарність»).

Відмінниками за відвідуваністю в цій комісії стали: Інна Левченко (БПП «Солідарність»), Ганна Якубова («Наш край») та Наталія Хольченкова (до обрання секретарем міськради - «Наш край») – вони не пропустили жодного засідання комісії.

Всі засідання комісії пропустив Володимир Зуб (фракція політичної партії «Об'єднання  «Самопоміч»).

Постійну комісія з питань cоціально-економічного розвитку, підприємництва, туризму та інвестиційної діяльності очолює Наталія Осіковська (фракція Радикальної партії Олега Ляшка).

Всі засідання цієї комісії відвідав лише Олександр Тимошенко («Об'єднання  «Самопоміч»). Депутатів, які б пропустили більше половини засідань в комісії немає.

Постійну комісію з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв'язку та енергозбереження очолює Олександр Антонов (ВО «Батьківщина»). Він же є і єдиним хто не пропустив жодного засідання комісії. Системних прогульників комісія не має.

Постійну комісія з питань комунальної власності, бюджету та фінансів очолює Віктор Акименко (ВО «Батьківщина»). 

Всі засідання комісії відвідала лише Ірина Березинець, депутатка від Радикальної партії Олега Ляшка.

У той же час, одразу двоє депутатів не відвідали жодного засідання комісії. Це представник фракції «Наш край», колишній міський голова Чернігова Олександр Соколов, та позафракційний депутат Андрій Заїка, обраний за списками партії Об'єднання  «Самопоміч».

Як ми бачимо з аналізу кількість прогульників засідань комісій є досить вагомою. Саме тому є важливим всебічний громадський контроль за роботою депутатів місцевих рад. Адже за передвиборчою риторикою досить легко сховати системне невиконання своїх обов’язків. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.