Конфлікти інтересів у чернігівських депутатів - переважно земельні

06.10.2019

{{ article }}

З початку 2019 року на сесійних засіданнях Чернігівської міської ради депутати 10 разів повідомляли про конфлікт інтересів. Такі дані у відповідь на запит на публічну інформацію отримала ГО «Агенція міських ініціатив».

Конфлікт інтересів - це суперечність, що виникає між службовими повноваженнями людини і її приватними або бізнес-інтересами.

Відповідно до аналізу, про конфлікт інтересів заявляли 6 депутатів Чернігівської міської ради, тобто 14% від депутатського складу.

Лідером за кількістю повідомлень про конфлікт інтересів є представник ВО «Батьківщина», голова постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Іван Бакшун. Він чотири рази  оголошував про конфлікт інтересів, всі питання були земельними.

Тричі конфлікт інтересів виникав у колишнього секретаря міської ради, представника фракції «Наш край» Максима Черненка. На 40-й сесії він стосувався згоди на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади м. Чернігова об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою «Реконструкція внутрішньобудинкового проїзду між багатоквартирними житловими будинками 14 та 14а по вулиці Курсанта Єськова у м. Чернігові», який перебуває на балансі товариства з обмеженою відповідальністю «Денар-Люкс». На 44-й сесії Черненко оголосив про конфлікт інтересів з двох земельних питань.

Два рази про конфлікт інтересів повідомляв голова постійної комісії з питань комунальної власності, бюджету та фінансів, представник БПП «Солідарність» Олександр Тарасовець. Обидва питання були земельними.

По одному разу конфлікт інтересів виникав у депутатів: Наталії Осіковської (Радикальна партія Олега Ляшка), Ігоря Желдака (ПП «Наш край») та Богдана Ткаченка (ПП «Наш край»).

В Осіковської та Ткаченка конфлікт інтересів виникав під час розгляду земельних питань.

У Ігоря Желдака питання стосувалось безоплатної передачі у комунальну власність територіальної громади м. Чернігова об’єкта «Реконструкція мережі зовнішнього освітлення за адресою: м. Чернігів, вул. Святомиколаївська, 19» та пластинчастого водопідігрівача опалення, встановленого в ЦТП по вул. Родимцева, 3а у м. Чернігові, які перебували у приватній власності депутата Желдака.

Як бачимо, 10 з 12 питань, у яких виникали конфлікти інтересів у депутатів Чернігівської міської ради були земельними.

Слід зазначити, що сама по собі наявність конфлікту інтересів ні в якому разі не є злочином. А публічне оголошення і неучасть у прийнятті того чи іншого рішення – найбільш дієвий та простий механізм запобігання конфлікту інтересів.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.