Кропивницька міськрада на карантині: як працюють депутати

25.05.2020

{{ article }}

Карантин вніс чимало змін у роботу органів місцевого самоврядування. Що ж змінилося в роботі Кропивницької міськради та її депутатів? Чимало: від форми проведення засідань до діяльності самих депутатів, адже не всі вирішили піти на самоізоляцію.

24 квітня відбулося перше «карантинне» позачергове засідання сесії Кропивницької міської ради. Воно пройшло у відповідності з урядовими обмежувальними протиепідеміологічними заходами. Як пояснив секретар міської ради Андрій Табалов, таку форму проведення сесійного засідання було обрано задля уникнення ризиків для здоров’я учасників заходу.

Так, депутатів у сесійній залі розсадили на відстані 1,5 метри один від одного, і на вході вимірювали температуру тіла. Через таку розсадку депутати не мали можливості голосувати за допомогою електронної системи «Рада», тому ухвалювали рішення підняттям рук.

Журналістам та громадським активістам пропонувався перегляд онлайн трансляції засідання в окремій кімнаті, теж із дотриманням дистанції. Чи надали б депутати можливість активістам бути присутніми на засіданні фізично – ми вже не дізнаємось, адже таких охочих не виявилось. І не лише через коронавірус, а і через відсутність суперечливих питань у порядку денному.

Засідання тривало недовго, депутати розглянули три питання. Так, за рахунок скорочення непершочергових і капітальних видатків на управління охорони здоров’я перерозподілили фінансовий ресурс в обсязі 11,6 млн грн. Крім того, на підставі розпорядження голови ОДА, міська рада залучає субвенцію з державного бюджету на лікування хворих на діабет - 5,6 млн грн, і на фінансову підтримку закладів охорони здоров’я, які уклали договори з Національною службою, та не мають достатньо коштів на заробітну плату.

Хто з депутатів відвідав засідання під час пандемії? Із 42 обранців на засідання зареєструвалися 33. Не з’явились депутати Тетяна Волкожа, Сергій Калапа, Сергій та Олена Капітонови, Роман Колісниченко, Сергій Кріпак, Роман Розгачов, Богдан Товстоган та Валерій Шутка. 

Якщо говорити по фракціях, то на засідання не з’явились два депутати з ВО «Свобода», два - з ВО «Батьківщина», по одному депутату з фракцій «Наш край» та «Рідне місто» і троє позафракційних.

Поза стінами міської ради депутати теж продовжують свою діяльність. Так, Валентина Яремчук займається волонтерською діяльністю, передаючи медичним закладам та лікарям засоби індивідуального захисту, Олег Краснокутський організовував допомогу безхатченкам та малозабезпеченим, Олександр Цертій з колегами висаджував дерева (дотримуючись соціальної дистанції та гігієни), Андрій Табалов, окрім вирішення робочих питань, активно займається спортом. 

Всю цю інформацію можна дізнатися зі сторінок депутатів у соціальних мережах, які системно та оперативно наповнюються, що є ознакою відкритості та доступності народних обранців.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
У соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». У Кропивницькому партнером проекту є ГО «Асоціація Політичних Наук».