Куди йдуть гроші з депутатських фондів Чернігівської міської ради?

26.06.2019

{{ article }}

Як відомо, депутати місцевих рад працюють на безоплатній основі. Для вирішення локальних проблем своїх виборців, для депутатів передбачені так звані «депутатські фонди». Їх розміри встановлюють депутати своїм відповідним рішенням.

Так, рішенням Чернігівської міської ради від 29.11.2018 № 36/УІІ – 31 прийнята «Програма забезпечення діяльності та виконання доручень виборців депутатами Чернігівської міської ради на 2019 рік». На виконання цієї програми передбачено у міському бюджеті всього 4,2 млн грн або по 100,0 тис грн на кожного депутата. Використання коштів у рамках зазначеної Програми депутатами Чернігівської міської ради здійснюється протягом поточного року.

Розподіл коштів за головними розпорядниками бюджетних коштів міського бюджету міста Чернігова відповідно до доручень депутатів Чернігівської міської ради здійснюються рішеннями Чернігівської міської ради, а в міжсесійний період — розпорядженнями міського голови. Останні зміни по розподілу коштів проведені розпорядженням міського голови від 16.05.2019 № 72-р “Про перерозподіл бюджетних призначень міського бюджету м. Чернігова на 2019 рік”. 

Відповідну інформацію, актуальну станом на 16 травня, отримала ГО «Агенція міських ініціатив» у відповідь на запит на публічну інформацію. 

Серед лідерів по швидкості освоєння депутатських фондів — три депутати. 

Депутатка від «Батьківщини», завідувач неврологічним відділенням Чернігівської міської лікарні №4 Лариса Кадіна 92 з 100 тисяч грн витратила на покращення матеріально технічної бази закладів охорони здоров’я, ще 8 тисяч пішли на надання матеріальної допомоги мешканцям міста.

Віктор Тарасов, що обирався до міськради від партії «Демократичний альянс», також вичерпав вже свій фонд. Найбільшу суму, а саме 52 920 грн депутат витратив на відновлення дитячого майданчику біля житлового будинку. Серед інших витрат: 25 880 грн — покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, 11 200 грн — покращення матеріально-технічної бази закладів культури, та 10 000 грн — на надання матеріальної допомоги мешканцям міста.

Майже всю суму з депутатського воду використала і директорка ЗНЗ №20, депутатка від «БПП «Солідарність» Наталія Малець. З її фонду 80 803 грн було виділено на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, та 19 094 на надання матеріальної допомоги мешканцям міста.

Також, понад 90 тисяч гривень вже використали депутатки:  Вікторія Овчаренко («Наш край»), Наталія Осіковська («Радикальна партія Олега Ляшка») та Галина Якубова («Наш край»).

У той же час одразу п’ять депутатів Чернігівської міської ради не витратили зі своїх фондів жодної гривні. До таких депутатів належать: Сергій Воробйов («БПП «Солідарність»), Світлана Живенко ("Опозиційний блок"), Андрій Заїка, В’ячеслав Летута («БПП «Солідарність»), Олександр Тимошенко («Самопоміч»).

Найчастіше депутати виділяють кошти зі своїх фондів на  надання матеріальної допомоги мешканцям міста, на покращення матеріально-технічної бази закладів: освіти, охорони здоров’я, культури і спорту.

 Мешканці міста мають право звернутися до депутатів Чернігівської  міської ради задля вирішення проблемних питань за кошти депутатських фондів. Контакти більшості депутатів оприлюднені на сайті міської ради у розділі «Депутатський корпус».

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація». 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.

Прес-служба ГО «Агенція міських ініціатив»