Ліквідація районних рад і присвоєння звання почесного громадянина: які рішення прийняла серпнева сесія Чернігівської міськради

04.09.2019

{{ article }}

Допоки вся Україна спостерігала за урочистим відкриттям першої сесії новообраної Верховної Ради, у Чернігові відбулась  сорок четверта сесія міської ради сьомого скликання.

Серед питань порядку денного, що планувалось розглянути на сесії, особливо резонансними були три: про присвоєння звання “Почесний громадянин міста”, про звільнення заступника міського голови Ольги Хоніч та про неутворення районних в місті рад.

На початку засідання про конфлікт інтересів в земельних питаннях повідомили: міський голова Владислав Атрошенко, секретар міської ради Максим Черненок та голова комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин Іван Бакшун.

Рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Чернігова" було підтримано без обговорень, лише міський голова зауважив, що саме в цей день, у 1991 році, до будівлі міськради було вперше урочисто внесено синьо-жовтий прапор. Його вніс Валерій Сарана, якому й було присвоєно звання почесного громадянина міста Чернігова. Окрім Валерія Сарани (посмертно) цієї нагороди були удостоєні: історик Володимир Коваленко (посмертно) та олімпійська чемпіонка з кульової стрільби Олена Костевич.

Міською радою було прийняте рішення про звільнення Ольги Хоніч з посади заступника міського голови та виведення її зі складу виконавчого комітету. Іншим рішенням депутати зменшили чисельність виконкому до 9 осіб. Депутат Павло Вовк звернувся до міського голови з проханням, щоб Ольга Хоніч прозвітувала про свою діяльність, проте Владислав Атрошенко не підтримав таку ініціативу депутата.

Найбільш дискусійним питанням цієї сесії очікувано стало «Про неутворення районних у місті Чернігові рад». Згідно з пояснювальною запискою, в результаті неутворення районних у місті Чернігові рад, загальна чисельність яких на сьогодні складає 70,5 штатних посад, а на їх утримання у 2019 році заплановано 14,3 млн грн, очікується вивільнення 63,5 штатних посад, що розрахунково дасть економію бюджетних коштів у майбутньому на рівні 14,5 млн грн. У зв’язку з неутворенням районних у місті Чернігові рад зникне потреба у функціонуванні двох фінансових управлінь районних у місті Чернігові рад, чисельність яких на сьогодні складає 14,0 штатних посад, а на їх утримання передбачено 2,8 млн грн. Очікується вивільнення 9,0 штатних посад, що дасть розрахунково економію коштів бюджету на рівні 2,2 млн грн. В цілому прогнозоване вивільнення 72,5 штатних посад розрахунково дасть економію бюджетних коштів у майбутньому на рівні 16,7 млн грн.

Рішення було прийнято більшістю депутатів. «За» проголосували 28, «проти» - 4, та 3 депутати утримались і не брали участь в голосуванні. Серед тих, хто проголосував «проти», були: Олександр Антонов, Іван Бакшун, Віктор Бистров та Черненко Максим. Натомість Ірина Любухіна, Олександр Соколов та Віктор Тарасов утримались від голосування. Зовсім не голосували Ярослав Ковтун, Ірина Березинець та Григорій Федорець. 

На теперішній час з 24 обласних центрів, крім Чернігова, районні у місті ради не ліквідовані або щодо яких не прийнято рішення про їх неутворення в Полтаві, Херсоні та Кропивницькому.

Наприкінці сесії депутати проголосували за звернення Чернігівської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового вирішення проблемних питань в галузі теплогенерації.

Одразу 4 депутатські запити на цій сесії направив депутат Сергій Воробйов: про розширення можливостей сплати карткою електронного квитка у Чернігові, пропозиція розробити довгостроковий проєкт будівництва пішохідно-велосипедно-бігової доріжки вздовж р. Стрижень, про облаштування пункту посадки пасажирів по вул. Шевченка, про забезпечення долікарняної допомоги на пляжі «Золотий берег». 

Також з депутатськими  запитами виступили: Богдан Ткаченко (про відновлення засобу примусового зниження швидкості біля будинку по вулиці Доценка 24), Сергій Кирієнко (про надання інформації про кількість отриманих скарг на управління ЖКГ та управління земельних ресурсів), Лариса Кадіна (про проведення ремонту міждворових проїздів біля будинку №19 по вулиці Дмитра Самоквасова та біля ЧМЛ №4), Іван Бакшун (про ремонт асфальтного покриття провулку Ніжинський), В’ячеслав Летута (про відкриття лікарської амбулаторії сімейного типу та щодо капітального ремонту шкільного ганку школи №28), Андрій Дериземля (про старіння житлового фонду), Ірина Любухіна (щодо відновлення автобусного маршруту №39), Наталія Хольченкова (про облаштування ділянки дороги «лежачими поліцейськими» від школи мистецтв до будинку №7А по вулиці Савчука) та  Павло Вовк (про проведення перевірки можливої недбалості суддів).  


Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна стежити: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Чернігівській області звертайтесь до Громадської організації «Агенція міських ініціатив», goami.info@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Чернігів за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агенція міських ініціатив”.