Лише 13 депутатів Івано-Франківської міськради у 2019 році подавали депутатські запити

05.03.2020

{{ article }}

За 2019 рік 13 із 42-х депутатів Івано-Франківської міської ради подавали депутатські запити. Більшість із них стосувались будівництва або ремонту об’єктів інфраструктури. А двоє депутатів ради пропонували заборонити використання поліетиленових пакетів. 

Депутатський запит є одним із інструментів вирішення депутатом проблем громади, яку представляє в раді чи важливих для міста питань. У 2019 році Івано-Франківською міською радою було підтримано 34 депутатських запити. Проте подало їх всього лише 13 обранців.




Скан відповіді на запит до міської ради щодо депутатських запитів у 2019 році. 

Рекордсменом у 2019 році із поданих депутатських запитів став Мстислав Тарас з УКРОПу - він подав їх 7. Усі запити депутата стосувались покращення благоустрою та інфраструктури. Зокрема депутат клопотав про покращення інфраструктури в ЗОШ №8, ремонту дорожнього покриття кількох вулиць на окрузі, ремонт тротуару поруч дитсадка №4 та встановлення на його території дитячого майданчика. 

Шість депутатських запитів подав Сергій Палійчук з “БПП “Солідарність”. Вони стосувались прохання ремонту кількох вулиць і прибудинкових територій в межах його округу, розробки проектно-кошторисної документації для реконструкції скверу в мікрорайоні “Майзлі”. Також депутат звертався із запитами щодо запуску комунальних автобусів по вулиці Гната Хоткевича та щодо розробки положення про мораторій на використання поліетиленових пакетів в  Івано-Франківську.

Позафракційний Михайло Верес подав 4 депутатські запити. Вони стосувались встановлення знаку “лежачий поліцейський” та нанесення розмітки про заборону паркування на вулиці Індустріальній. Ще депутат пропонував розробити програму будівництва установ освіти в місті на 2020 - 2030 роки. Клопотав про добудову корпусу початкових класів у школі №11 та вирішення питань розміщення філії бібліотеки №5. 

Віталій Мерінов з фракції УКРОПу подав три запити -  вони стосувались покращення умов руху транспорту та стану маршруток у місті, добудови навчальних корпусів школи № 15 та припинення будівництва і демонтаж споруди у приміському селі Микитинці. 

Його колега по фракції Дмитро Чміль теж подавав три запити протягом року. Вони стосувались добудови нового корпусу для учнів у школі № 18 а також благоустрою кількох дворів на вулиці Галицькій. 

Олександра Федорук з “Об’єднання “Самопоміч” подавала депутатські запити тричі за рік. Вони стосувались встановлення дорожніх знаків, ремонту дорожнього покриття і тротуару на вулиці Достоєвського. Також депутатка пропонувала обмежити комерційне використання поліетиленових пакетів у торгових мережах Івано-Франківська. Згідно рішення сесії - запит направлений на розгляд міському голові. 

Ще один депутат із “Самопомочі” Іван Гарасимко звертався із двома запитами. Одним - із вимогою надання інформації з виконання ремонтних робіт Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою і управлінням капітального будівництва в м.Івано-Франківську. Інший - щодо замірів рівня шуму котельні на вулиці Симоненка та встановлення комплексного спортивного майданчика. 

По одному запиту до міської ради подали у 2019 році 6 депутатів. Позафракційний Андріан Волгін звертався із запитом щодо надання копій документів щодо будівництва нового моста на Пасічну. Петро Гавриш з ВО “Свобода” - щодо дофінансування будівництва спортивної інфраструктури у Микитинецькій ЗОШ. Запит Стефана Магаса з ВО “Батьківщина” стосувався теперішньої і майбутньої діяльності КП “МІУК”. “Свободівець” Роман Марцінків звертався щодо встановлення шумового екрану на електрогенераторі по вулиці Симоненка. Володимир Фецич з БПП “Солідарність” з допомогою запита піднімав питання щодо вирішення проблем з колектором річки Рудка у селищі Вовчинець. А його колега по фракції Петро Шкутяк надавав запит щодо закладення в бюджет коштів для створення інформаційно-туристичного центру. 

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франківській області звертайтесь до: ГО “Центр Політичних Студій”.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.