Меми, агітація і лайка. Що поширюють у соцмережах полтавські депутати 

12.09.2019

{{ article }}

Як має виглядати сторінка депутата в соцмережі? Відповідь на це питання буде суб’єктивною, бо правил ідеального ведення сторінок немає. Однак, переглядаючи профіль обранця, зазвичай очікуємо побачити порцію інформації про депутатську діяльність, трохи особистих фото, дрібку репостів зі сторінок друзів і, можливо, краплю актуальних мемів. Що наміксували депутати Полтавської міськради та хто приправляє свої дописи лайкою, далі в матеріалі.

Не шукай мене у Фейсбуці
Із усіх легальних в Україні ресурсів найбільш популярним серед офіційних облич є Facebook. Тут і шукали депутатські сторінки. З 42 депутатів Полтавської міськради не знайшли профілі 9 обранців, причому з минулого року вони незмінні: трійка від “Совісті України” (Ліліана Бєлашова, Владислав Кива, Володимир Левченко), трійка від “Рідного міста” (Дмитро Батигін, Олександр Кудацький, Микола Перепелиця), представник “БПП ”Солідарність” Вячеслав Федоряка та позафракційний Сергій Луценко. Дев’ятий у цій компанії – новообраний депутат Віктор Харченко (“Рідне місто”), якого теж, як виявилося, немає у Facebook. 

Однак просто зареєструватися в соцмережі – не все, що потрібно для успіху. Сторінку потрібно оживляти, наповнювати інформацією, цікавою як для власника профілю, так і для користувачів.

І це не про наступних депутатів, бо дописи на їхніх сторінках з’являються так часто, як випадають опади в пустелі. Таких обранців ми нарахували семеро – четверо представників “Совісті України” (Максим Голдиш, Ірина Климко, Володимир Медяник і Григорій Сахно), “батьківщинівець” Олег Бєлоножко та двоє з “БПП” Володимир Корчака і Віталій Павлій.

Так, у Володимира Медяника за рік (від вересня 2018 року до вересня 2019 року) не з’явилося жодного допису. Ірина Климко, Григорій Сахно та Володимир Корчака упродовж року змінювали лише головні фото профілю. Сторінка Олега Бєлоножка – суцільні відмітки у дописах друзів, жодного власного. 

“Прорив року” порівняно з попередніми обранцями – Віталій Павлій. У травні він опублікував від себе допис, ще й стосовно своєї діяльності в міськраді. Проте на цьому депутат зупинився, решта сторінки – публікації друзів, у яких він позначений.


Репост - мій друг

Ще одна група обранців – 11 осіб – ті, хто увесь рік вели сторінки у Facebook не як депутати Полтавської міськради, а, радше, як просто полтавці, підприємці, прихильники політичних партій чи працівники комунальних організацій. Це “батьківщинівці” Анатолій Клименко, Дмитро Петров, Олександр Пінчук, Андрій Соколов, Юрій Бойко, “свободівці” Анатолій Костенко, Артем Чубенко, дві представниці “БПП “Солідарність” Майя Матвеєва, Юлія Мелкумова та Володимир Соколовський з Тарасом Бойком від “Рідного міста”. 

Так, депутат Анатолій Костенко заповнює свою сторінку репостами зі сторінок спільнот і колег по фракції, подекуди розбавляючи їх власними дописами неполітичного характеру. Андрій Соколов на своїй сторінці публікує лише особисті фото та робить репости зі сторінки кінотеатру, який є його власністю. Підтримує репостом свій бізнес і новачок серед “батьківщинівців”  Юрій Бойко, який, крім особистих фото, розміщує у себе публікації власної рекламної агенції та інтернет-ресурсу. 

Сторінка його колеги по фракції Дмитра Петрова – повна привітань зі святами та репостів на тему передвиборчої агітації. Цілковито засіяні репостами сторінки Юлії Мелкумової (публікації про збір коштів для хворих)  Анатолія Клименка (новини політичної партії, передвиборча агітація), Олександра Пінчука (публікації різної тематики). 

 
Майя Матвеєва, хоч і публікує дописи свого авторства, проте стосуються вони приватного навчального закладу й благодійної організації, якими керує депутатка. Решта – репости зі сторінок зоозахисних організацій, колег по фракції та пабліків. 

Схожа ситуація з Володимиром Соколовським, різниться все лише тим, що публікації на сторінці депутата стосуються спорту.

Тарас Бойко, хоч систематично і публікує дописи щодо міського господарства, проте стосуються вони лише його обов’язків директора комунального підприємства КАТП-1628. Публікацій щодо виконання депутатських обов’язків, крім репостів зі сторінки партії та однопартійців, немає.

А от Артем Чубенко, який минулого року увійшов до переліку найактивніших депутатів у Facebook, припинив публікувати дописи про свою діяльність. За рік на його сторінці з’являлися лише особисті фото, трохи самоагітації під час виборів до Верховної Ради та репости з неполітичних спільнот.  


 
Репост мій друг – це теж про трьох наступних депутатів, бо хоч на їхніх сторінках за рік з’являлися дописи щодо суспільно-політичного становища в місті, діяльності в раді, проте це, в більшості випадків, були поширення чужих публікацій (колег по фракції, сторінок партійних осередків). До цього переліку увійшли Тарас Синяговський, Сергій Литвиненко та Сергій Бутко.

 
“We are the champions”
Залишилися у нас обранці, які упродовж року вели свої сторінки максимально по-депутатськи: публікуючи дописи про роботу ради, результати своєї діяльності, огляди сесій та оцінки вчинків колег. Таких у корпусі 12 осіб – майже 30% від загального складу.

Цьогоріч депутатів, які взагалі не відповідають на коментарі людей під публікаціями, у Полтавській міськраді немає, що не може не радувати. Тому цю компанію обранців поділимо на менш активних у соцмережі та більш активних.  

До перших відносимо депутатів Олександра Кісільова, Юрія Синяка (“СДП”), Дмитра Лаптєва та Дмитра Сенчаковича (Об’єднання “Самопоміч”). В усіх чотирьох схожа ситуація: є дописи про діяльність в раді, проте вони губляться за великою кількістю репостів зі сторінок та публікацій з відмітками від друзів. Сюди ж включаємо і Тетяну Паутову (“БПП “Солідарність”), більшість дописів якої стосуються її офіційної роботи.



 
Друга група – сімка обранців, які максимально за рік наповнили свої сторінки дописами на тему депутатства. Це Олена Чірікова-Зоріна (“СДП”), Едуард Волков (“Рідне місто”), Андрій Матковський, Олександр Глазов (БПП “Солідарність”). Єдине, що ці депутати дещо шкодять своїм сторінкам, зловживаючи репостами публікацій колег по фракції та партійних осередків. Оскільки, згідно з дослідженнями SMM-спеціалістів, відсутність унікального контенту знижує охоплення дописів.

 
Найкращі сторінки за різновидом, тематикою і частотою виходу публікацій у трьох депутатів – Олександра Шамоти (секретар міськради), Юліана Матвійчука та Вадима Ямщикова (ВО “Свобода”). 

Крім того, виділимо депутатів, які використовують на своїх сторінках відеоконтент, що підвищує популярність профілю серед користувачів і дає змогу залучити ширшу аудиторію. Це члени фракції Об’єднання “Самопоміч” Сергій Бутко, Дмитро Лаптєв, Дмитро Сенчакович, які записують короткі огляди пленарних засідань, щоправда, відео публікується на сторінці партійного осередку. Юрій Синяк (“СДП”), Андрій Матковський, Олександр Глазов (БПП “Солідарність”) публікують відео на своїх сторінках, в усіх випадках це заздалегідь записані фрагменти. 

Трійка лідерів: Олександр Шамота (секретар міськради), Юліан Матвійчук та Вадим Ямщиков (ВО “Свобода”), - крім заздалегідь знятих відео, на своїх сторінках у Facebook виходять також у прямі ефіри, що дає змогу виборцям безпосередньо з ними поспілкуватися та почути відповіді на свої питання.

“I want to break free”, або про що думають депутати

Звісно, за всіма цими обов’язками, отриманими разом з мандатом, за усіма постами із суворими канцеляризмами стоять звичайні люди. І наступна серія постів це доводить. Що “цікавого” знайшли серед депутатських дописів – дивимося далі.
P.S. З етичних міркувань ми приховуємо частину літер у дописах з нецензурною лексикою.

Андрій Матковський з фракції БПП “Солідарність” “підіймає келихи” за Комсомол.

 

 
Володимир Соколовський з “Рідного міста” роздумує про зв’язок між типами людей і їхніми думками про СРСР.

 
 
Едуард Волков
з “Рідного міста” поширює пісню російського виконавця, якому заборонений в’їзд на територію України.


Максим Голдиш від “Совісті України” постить мем про настрої в українському суспільстві з передвиборчою ноткою.

 

Член фракції “Рідне місто” Тарас Бойко поширює актуальні народні поради.

 
Очевидно, відео з народними порадами знайшло підтримку і Олександра Кісільова з “СДП”.

 
“Батьківщинівець” Анатолій Клименко на своїй сторінці доводить, що Земля, насправді, пласка. 

 
Дмитро Лаптєв від “Самопомочі” сумнівається, чи пити напій з неправильним перекладом.

 
Отже, що ми маємо. Полтавські депутати прогресують. Все більше обранців спілкуються з виборцями у Facebook, деякі намагаються урізноманітнювати контент на своїх сторінках, шукати нові методи зацікавлення користувачів. Проте такий прогрес є лише в депутатів, які й до цього намагалися бути відкритими для виборців, хоча б у соцмережах. Що ж, наступний рік – останній для сьомого скликання, тому не дивно, якщо невдовзі ми побачимо активними у соцмережах всіх, кого цікавить депутатський мандат.

Нагадаємо, регулярне інформування виборців про діяльність, зокрема через соціальні мережі, є одним із показників оцінки депутатів громадською кампанією “Атестація депутатів місцевих рад”.  

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Полтавській області звертайтесь до: ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА», e-mail: platformaplt@gmail.com.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Полтава за реалізацію ініціативи відповідає ГО «ПОЛТАВСЬКА ПЛАТФОРМА».