Міжсезонна активність депутатів Львівської міської ради

18.09.2019

{{ article }}

В період між 1 серпня та 19 вересня не відбулося жодного пленарного засідання Львівської міської ради. Аналітики Громадянської мережі ОПОРА у Львові у межах проекту “Атестація депутатів місцевих рад” цікавилися новинами про діяльність окремих депутатів та депутатських фракцій у період міжсезонної перерви.
 
Вже традиційно серпень є місяцем літньої відпустки для депутатського корпусу Львівської міської ради. У цей період не відбувається ані пленарних засідань, ані роботи постійних комісій. Проте це не означає, що місцеві обранці припиняють працювати поза стінами Ратуші. Актуальні новини про діяльність як окремих депутатів, так і депутатських фракцій можна було отримувати із різних джерел.

Так, наприклад, розміщувати свої думки та коментарі щодо актуальних проблем Львова міські обранці мають змогу у спеціальному розділі Інформаційного порталу - «Трибуна депутата». У період з 1 серпня до 16 вересня тут було опубліковано 18 матеріалів.

Найчастіше депутати повідомляли про свою участь у різних заходах: симпозіумі Smart Lion immunotechnology in medicine 2019 Lviv-Kyiv. Ukraine (Роман Грицевич, «Блок Петра Порошенка «Солідарність»), тижні екологічних ініціатив – Lviv Eco Week (Ірина Оршак, Громадський рух «Народний контроль»), відкритті та освяченні нової архітектурно-скульптурної композиції на Янівському цвинтарі (Анна Мармуляк, Громадський рух «Народний контроль»), відкритті Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні (Олена Пасевич, «Об’єднання «Самопоміч»).

Також висвітлювалися доволі резонансі для медійного простору Львова питання викупу та передачі громаді стадіону «Торпедо» (Сергій Івах, «Блок Петра Порошенка «Солідарність»), будівництва заводу гарячого цинкування поблизу Винників (Андріян Гутник та Маркіян Лопачак, Всеукраїнське Об’єднання «Свобода»), захисту від забудови скверу на вул. О. Кульчицької (Уляна Пак, «Блок Петра Порошенка «Солідарність»), реорганізації та облаштування сучасного громадського простору перед «Санта-Барбарою» (Олег Береза та Ігор Корончевський, «Об’єднання «Самопоміч»). 


 

 

 



Про вирішення комунальних проблем та початок роботи нових комунальних установ повідомляли Віталій Свінціцький (Громадський рух «Народний контроль») та Остап Доскіч («Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

Найбільш активним у інформуванні про персональну діяльність та роботу фракції у згаданий період став Ігор Телішевський (Українське об’єднання патріотів - «УКРОП»). Його авторству належать матеріали про підготовку навчальних закладів до опалювального сезону, безкоштовний проїзд у громадському транспорті для школярів, підтримку фракцією ініціативи мешканців громади вул. Лазаренка із спорудження спортивного майданчику та процедуру обрання нового головного архітектора Львова.


Більш популярним за публікацію колонки на Інформаційному порталі методом інформування мешканців була публікація новин про свою діяльність у мережі Facebook. Зробивши аналіз серпневої активності на офіційних сторінках депутатських фракцій, можемо стверджувати, що найбільш активними у період відпусток були депутати «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та Української Галицької Партії. Середньою активністю, що фактично дублює інформацію оприлюднену на Інформаційному порталі, відзначилися фракції «Українське об’єднання патріотів - «УКРОП» та Всеукраїнське Об’єднання «Свобода». Низькою була активність у мережі на сторінках фракцій Об’єднання «Самопоміч» та громадського руху «Народний Контроль», фактично завмерла після активної виборчої кампанії сторінка фракції «Громадянська позиція».

Тішить, що навіть у відпускний період окремі фракції знаходять можливість інформувати виборців про успіхи у представництві їх інтересів депутатами, нагадують їм про інструменти партиципації, пропонують допомогу у вирішенні інфраструктурних складнощів. Результатом  позитивної взаємодії окремих обранців із мешканцями є ініціювання Віталієм Свіщовим, Сергієм Івахом, Уляною Пак (всі - «Блок Петра Порошенка «Солідарність») та Ігорем Телішевським (Українське об’єднання патріотів - «УКРОП») проєктів до участі у цьогорічному «Громадському бюджеті».

Як бачимо, навіть у період відпусток частина депутатів Львівської міської ради продовжує працювати та інформувати виборців про свої досягнення. А вже 19 вересня депутати зберуться на чергову сесію. На порядок денний пленарного засідання винесено 251 питання. Серед іншого обранці розглядатимуть правки до бюджету розвитку міста, слухатимуть звіти постійних комісій і виконавчих органів міської ради за 2018 рік, голосуватимуть за земельні питання.
 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
В соціальній мережі Facebook «Місцеві депутати. Атестація»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи у Львівській області звертайтесь до: Тарас Радь, представник Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області
тел.: 098-765-86-22
e-mail: lviv@opora.org.ua
                                      
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У місті Львів за реалізацію ініціативи відповідає Львівська обласна організація «Громадянська мережа «ОПОРА».