Одеські депутати виділили майже 200 мільйонів на свій фонд

09.02.2023

{{ article }}

На сесії Одеської міської ради 8 лютого депутати внесли зміни до бюджету міста на 2023 рік, затвердивши виділення коштів на депутатський фонд у розмірі 192 мільйони гривень. 

Також депутати прийняли зміни до Положення про Депутатський фонд в частині порядку використання коштів. Зміни передбачають, що кошти депфонду в умовах воєнного стану можуть використовуватись лише на ті види видатків, які включені до числа капітальних видатків спеціального фонду другої черги, визначених у відповідній Постанові Кабінету міністрів.

Як інформують експерти громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”, депутатський фонд - це кошти резервного фонду, що щорічно спрямовуються на виконання певних пропозицій виборців депутатами Одеської міської ради. Положенням про Депутатський фонд встановлено, що кошти можуть розподілятися за заявою депутата через відповідного головного розпорядника бюджетних коштів та тільки на капітальні видатки. Кожен депутат має право на рівномірну частку депфонду. 

Депутати Одеської міської ради 8 скликання в 2021 році мали по 3 мільйони гривень з фонду для вирішення проблем виборців. Так само і в 2022 році кожному депутату було виділено по 3 мільйони гривень, а це - 192 мільйони гривень бюджету розвитку. Проте повномасштабне вторгнення внесло свої корективи в фінансування місцевих бюджетів, зокрема було прийнято обмеження щодо фінансування деяких видатків загального та спеціального фонду бюджету. В цілому, кошти депутатського фонду у 2022 році використовувати після лютого майже не було можливості. 

Відповідно до звіту про використання коштів депутатського фонду у 2022 році, наданому Одеською міською радою у відповідь на запит про доступ до публічної інформації, робочою групою щодо використання коштів депфонду було прийнято у роботу заяви 20 депутатів на загальну суму 40,4 мільйони гривень. Однак профінансовано було заяву лише одного депутата Віталія Саутьонкова на суму 1,46 мільйона гривень для придбання обладнання і предметів довгострокового користування для КНП "Дитяча міська клінічна лікарня №3". Коли саме були профінансовано ці роботи, інформацію отримати не вдалося.

Під час сесії 8 лютого одеські депутати не підтримали більшість пунктів порядку денного про муніципальні програми, не затвердили на посаді двох кандидатів на посади заступників міського голови та не дали створити новий департамент культури та туризму.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».