Оприлюднення інформації про депутатів Краматорської міської ради на веб-сайті ради і досі подається не в повному обсязі

15.10.2019

{{ article }}

Третій рік поспіль на Донеччині триває «Атестація депутатів місцевих рад», в рамках якої депутати Краматорської міської ради отримують об’єктивну оцінку своєї діяльності та індивідуальні рекомендації щодо покращення подальшої роботи.  На цей раз аналітики громадської організації «Точка доступу» зробили контент-аналіз веб-сайту Краматорської міської ради на предмет наявності на сайті інформації про депутатів Краматорської міської ради VII скликання. В результаті цієї перевірки можна зробити висновок, що у всіх 42 депутатів (100%) Краматорської міської ради оприлюднена неповна інформація. 

Отже, що стосується біографічних відомостей депутатів Краматорської міської ради, то на веб-сайті Краматорської міської ради у всіх депутатів оприлюднені фотокартки  та інформація про дату народження та основне місце роботи депутатів. Інформація на вебсайті  міської ради про освіту, досвід роботи, сімейний стан та судимість депутатів Краматорської міської ради, як і за результатами двох попередніх років перевірок за цим критерієм, відсутня. Також на веб-сайті міської ради у всіх депутатів оприлюднено інформацію, від якої політичної партії їх було включено до виборчого списку та до складу якої постійної депутатської комісії входить депутат.

Що стосується інформації про прийом громадян, то як і за результатами минулого року, на веб-сайті Краматорської міської оприлюднено графік прийому громадян всіх 42 (100%) депутатів, а саме: місце прийому, день прийому та час, в який відбувається прийом громадян. Чи оприлюднена на веб-сайті міської ради актуальна інформація про прийом депутатів та чи відбулись зміни при проведенні прийомів виборців депутатів Краматорської міської ради, аналітики громадської організації «Точка доступу» зможуть розповісти в наступні два місяця, коли особисто почнуть перевірку громадських приймалень депутатів Краматорської міської ради.

Варто зауважити, що на веб-сайті Краматорської міської ради з’явилась інформація, до яких фракцій входять депутати, яка була не оприлюднена в попередні роки. Виходячи з неї, депутати розділились на чотири фракції: «Об’єднаний Краматорськ», «Старе місто», «Солідарність» та фракція «Партія пенсіонерів України». Найбільшою з цих фракцій є «Об’єднаний Краматорськ». До її складу входить 22 з 42 (52%) депутатів Краматорської міської. До фракції «Старе місто» входять 5 з 42 (12%) депутатів, це Придатко Олександр, Ржавський Володимир, Рубановський Віктор, Рудаков Олександр та Фоміна Світлана. До фракції «Партія пенсіонерів України» входять 3 з 42 (7%) депутатів, це Сташкевич Ігор, Тесленко Наталія, Шевченко Олександр. До фракції «Солідарність» входять 2 з 42 (5%) депутатів, це Власенко Валерій та Кіслцина Лілія. У 8 з 42 (19%) депутатів відсутня інформація про приналежність до фракцій, це у Безсонного Андрія, Гончаренка Олександра, Сапетка Ігоря, Тарасевича Михайла, Татьянка Андрія, Нечволоди Євгена, Разживіна Миколи та Шихова Олександра.

«Біографічні відомості депутатів повинні бути оприлюднені на сайті міської ради в повному обсязі, в першу чергу це стосується інформації про освіту та досвід роботи.  Наявність відповідної інформації дає можливість виборцям та мешканцям міста більше дізнатись про свого депутата, який представляє їх інтереси у міській раді. Також важливим фактором є оприлюднення контактних відомостей депутатів, номеру телефону або адреси електронної пошти. Це є важливим для того, щоб виборці мали змогу звертатися до депутата в будь-який час, не чекаючи дня прийому. Розміщення фотокарток депутатів як мінімум дозволяє виборцям впізнавати своїх депутатів. Варто зауважити, що на веб-сайті Краматорської міської ради оприлюднена інформація, до складу яких фракцій входять депутати, це свідчить про позитивні зміни в підході до роботи депутатів Краматорської міської ради. Проте на сайті Краматорської міської ради і досі не вистачає інформації про межі округів депутатів, оскільки не всі громадяни знають, хто є депутатом на їх місці проживання та до кого вони повинні звертатись для вирішення своїх проблем», - зауважив аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», tochkadostupugo@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».