Перший рік каденції: як депутати Сумської міської ради виконували свої повноваження у 2021 році.

21.07.2022

{{ article }}

В ході проведеної роботи були виявлені численні недоліки в роботі депутатів Сумської міської ради.  Зокрема в роботі з виборцями, звітуванні перед громадою, відвідуванні сесій міської ради та постійних депутатських комісій.

Проте є і позитивні тенденції. Так карантинні обмеження змусили більшість депутатів шукати нові форми роботи з громадою. Такою формою роботи стало проведення прийомів громадян в онлайн та телефонному режимі, робота в соціальних мережах. Також на сайті міської ради регулярно оновлюється актуальна інформація про депутатів та їх діяльність.

За результатами моніторингу чотири депутати Сумської міської ради, отримали оцінку “5”. Це Босенко Інна з СМОП “Європейська “Солідарність”, Дяденко Ірина з СМПО “Сила і честь” та Зеленськи Максим і Рєзнік Олег з СМПО “Слуга Народу”.

Десять депутатів отримали оцінку “4” - це Гризодуб Геннадій, Жиленко Віталій, Корольов Олександр та Перепека Ігор (СМПО “Опозиційна платформа - “За життя”), Губська Ірина, Касьяненко Євген, Нагорна Марина та Чепік Володимир (СМОП “Європейська “Солідарність”), Домінас Валентина (СМПО “ВО “Батьківщина” СО) та Кальченко Ігор (СМПО “Слуга Народу”). 

Вісімнадцять депутатів отримали оцінку “3”. “Трієчниками” виявились в тому числі і голови двох фракцій - Вадим Акперов з СМОП “Європейська “Солідарність” та Кобзар Артем з СМПО “Слуга Народу”. 

Дев'ять  депутатів отримали оцінку “2”. Це Вегера Олександр, Гробова Вікторія, Джарішнелов Олександр, Зименко Олександр, Левченко Олег та Сагач Анатолій з СМПО “ВО “Батьківщина” СО, Галаєв Рустам та Лазарев Єфрем з СМПО “Слуга Народу”. “Двійку” отримала і голова фракції СМПО “Сила і честь” Купрейчик Ірина. 

Відповідно до критеріїв відкритості та прозорості депутати Сумської міської ради зробили важливий крок - почали дедалі активніше вести комунікацію з мешканцями громади через соціальні мережі. Особливо актуальним цей підхід став у період карантинних обмежень - саме через соціальні мережі частині депутатів вдалось здійснювати прийоми громадян, отримувати звернення та звітувати про роботу. Також важливим елементом звітування депутатів про свою роботу стали анонси і звіти про проведені прийоми громадян. Ця тенденція популярна  у більшості депутатів ради. 

Досить високим є і рівень доброчесності депутатів ради - лише п'ятеро депутатів пропустили понад половину засідань ради. Крім того лише двоє обранців не подали за перший рік каденції жодного депутатського запиту. 

Необхідно звернути увагу, що  дуже малий відсоток депутатів ради опублікували звіти про роботу за рік. Таких депутатів було лише двадцять. З тих хто опублікував звіт публічно прозвітували лише троє: Дмитренко Сергій та Рєзнік Олег СМПО “Слуга Народу” відзвітували перед колегами, Босенко Інна з СМОП “Європейська “Солідарність” - на відкритій зустрічі з виборцями. 

Таким чином, за 2021 рік найкращими депутатами VIII скликання Сумської міської ради є Босенко Інна з СМОП “Європейська “Солідарність”, Дяденко Ірина з СМПО “Сила і честь” та Зеленськи Максим і Рєзнік Олег з СМПО “Слуга Народу”. Зазначені депутати регулярно відвідують сесії міської ради та відповідні профільні комісії, різноманітним чином комунікують з виборцями, проводять прийоми громадян, за результатами розгляду звернень подають депутатські запити, регулярно звітують про проведену роботу.

Найгіршим депутатом можна визначити голову фракції СМПО "Сила і честь" - Купрейчик Ірину. Депутатка пропустила понад 60% засідань сесій міської ради та понад 80% профільних депутатських комісій. Ірина Купрейчик абсолютно не комунікує з виборцями, не веде роботу на окрузі та не виконує інші повноваження визначені Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".
 

Детальніше зі звітом про виконання депутатами Сумської міської ради своїх повноважень впродовж першого року можна ознайомитись за посиланням
Детальніше із рекомендаціями для депутатів Сумської міської щодо виконання своїх депутатських повноважень можна ознайомитись за посиланням

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».