П’ятеро депутатів Івано-Франківської міської ради не прозвітували за роботу у 2019 році

30.07.2020

{{ article }}

Щороку, згідно із законодавством, депутат має звітувати перед своїми виборцями про свою роботу. Попри це 5 депутатів Івано-Франківської міськради проігнорували вимоги закону та не прозвітували перед мешканцями своїх округів.

За 2019 рік на сайті Івано-Франківської міськради опубліковані звіти 37 депутатів ради. 

Згідно із законодавством, річний звіт депутата місцевої ради має містити інформацію за п’яти критеріями: робота на виборчому окрузі; про прийняті радою і її органами рішення; про діяльність депутата в органах ради; персональну участь депутата в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень ради і її органів; виконання доручень виборцям. Усім п’яти критеріям відповідають звіти двох депутатів ради - Віталія Мерінова з УКРОПУ та позафракційного Михайла Вереса

Чотирьом критеріям відповідають звіти Івана Гарасимка та Олександри Федорук (“Об’єднання “Самопоміч”), Стефана Магаса (ВО “Батьківщина”) та Володимира Олійника (УКРОП). У їхніх звітах за 2019 рік присутня інформація про роботу на окрузі, виконання доручень виборців, роботу в органах ради та обговорення проєктів рішень. 

Про свою роботу в раді та її органах, виконання доручень виборців та роботу на окрузі (3 критерії до звіту) прозвітували 9 депутатів ради. Це Ярослав Горбовий та Василь Ревчук з ВО “Батьківщина”, Петро Гречанюк та Іван Пуйда з “Об’єднання “Самопоміч”, Володимир Кушнір, Сергій Палійчук, Степан Руднянин та Петро Шкутяк з БПП “Солідарність”  а також Дмитро Чміль з УКРОПу. 

Звіт депутата місцевої ради є набагато формалізованішим, ніж звіт депутата ВРУ, це дає змогу мешканцям громади отримати інформацію про те, наскільки системною є робота їх представника у місцевій раді. Найсистемнішими серед депутатів Івано-Франківської міськради є звіти Віталія Мерінова (УКРОП) та Михайла Вереса (позафракційний). Вони відповідають усім п’ятьом критеріям законодавства. До прикладу, Мерінов у своєму звіті виділив 16 питань та проблем, за якими ініціював відповідні проєкти рішень, виступи на сесіях ради та обговорення у профільних депутатських комісіях. Також депутат у звіті перерахував усі депутатські запити, які реєстрував протягом року, прозвітував про прохання мешканців його округу, які вдалось задовольнити, загальну роботу на окрузі, витрати з депутатського фонду, а також вказав про кількість поданих звернень та проведених прийомів виборців. 

Михайло Верес свій річний звіт структурував фактично під вимоги законодавства. Він вказав інформацію про відвідані сесії ради, кількість та теми отриманих звернень та їх подальше опрацювання - створення і реєстрацію відповідних депутатських запитів і звернень, проєктів рішень та обговорень на профільних комісіях тощо. Щодо окремих проблем, які вдалось вирішити, то депутат описав конкретні результати (виділені кошти, створення чи ремонт певних об’єктів). Також Верес прозвітував про розподіл коштів свого депутатського фонду. 

Олександра Федорук (“Об’єднання “Самопоміч”), звіт якої відповідає 4 критеріям, структурувала його таким чином, щоб прозвітувати про роботу на окрузі, виконання прохань мешканців, роботу в раді та ініціювання окремих проєктів рішень. Багато уваги у звіті депутатка приділила екологічній ініціативі обмеження комерційного використання поліетиленових пакетів у місті Івано-Франківську. Федорук прозвітувала про розробку відповідної програми, та заходи з її популяризації. 

Звіти Івана Гарасимка (“Об’єднання “Самопоміч”) та Стефана Магаса (ВО “Батьківщина”) також містять інформацію про їхню роботу на окрузі та в органах ради, проте, більш профільну - Іван Гарасимко профільно працює у сфері містобудування та земельних питань, а Стефан Магас - у сфері ЖКГ та роботи ОСББ. Саме цих сфер стосувались звернення, запити та ініціативи, про які депутати прозвітували за 2019 рік. 

Серед депутатів, чиї звіти відповідають 3 критеріям, можна відзначити звіт Степана Руднянина (“БПП “Солідарність”). В ньому міститься інформація про роботу депутата в міськраді та постійних депутатських комісіях, а також звіти про роботу на окрузі та виконання доручень виборців. Інформація структурована у таблички, що робить її доступнішою для читача. У схожому стилі та за тим самим принципом оформлений звіт у його колеги по фракції Володимира Кушніра. Обидва депутати в основному звітували про роботу в сфері ЖКГ та про спільні соціальні проєкти. Петро Гречанюк (“Об’єднання “Самопоміч”) у своєму звіті теж виконав три критерії з п’яти - депутат стисло прозвітував про роботу на окрузі, описуючи всі дії від подання звернень мешканців, до ініціювання проєктів рішень чи подання депутатських звернень. Більшість інформації у звіті стосується сфер ЖКГ та благоустрою. Володимир Олійник (УКРОП) також доволі стисло прозвітував про роботу у 2019 році. У його звіті дуже мало конкретної інформації щодо його роботи, проте є згадки про роботи з благоустрою, виконання доручень виборців та комунікацію з ними а також роботу в органах ради. 

У всіх 14 депутатів з фракції ВО “Свобода” річні звіти оформлені в однаковій стилістиці. Вони зроблені у вигляді двостороннього буклету. Інформація у звітах “свободівців” відповідає лише двом критеріям - “робота на окрузі” та “виконання доручень виборців”. Звітують депутати з фракції “Свободи” переважно про ремонтні роботи на окрузі, облаштування дворів, майданчиків, скверів, будівництво чи ремонт дитячих садочків. Більшість цих робіт виконується за кошти міського бюджету в рамках профільних програм. Жодної інформації про роботу в раді, її органах, ініціювання чи участь у розробці чи реалізації проектів рішень ради “свободівці” у своїх звітах не вказували. 

 
Скріншот звіту депутата від ВО “Свобода” Сергія Абрам’яка.

Двоє позафракційних депутатів - Галина Куницька та Ігор Корсун - опублікували звіти за 2019 рік у стилістиці ВО “Свобода”. Це може означати, що депутати уже готуються до наступних місцевих виборів, та ітимуть у списку ВО “Свобода”. 

 
 
Скріншоти звітів Галини Куницької та Ігоря Корсуна

П’ятеро депутатів ради не опублікували свої звіти за роботу у 2019 році на сайті ради. Це Володимир Балагура (“БПП “Солідарність”), Сергій Гаєвський та Мстислав Тарас (УКРОП) а також двоє голов фракцій - Ірина Кулинич (“Об’єднання “Самопоміч”) та Руслан Терешко (ВО “Батьківщина”). 

Сергій Гаєвський, який, наразі, очолює Тлумацьку РДА, та Мстислав Тарас з УКРОПу востаннє свої річні звіти публікували на сайті ради ще за 2016 рік. У профайлі очільника фракції ВО “Батьківщина” Руслана Терешка є звіти лише за 2016 та 2017 роки. 

Окрім письмових звітів, оприлюднених на сайті ради, в Івано-Франківську існує практика публічних звітів за підсумками року. Так, за 2019 рік прозвітували 15 із 42 депутатів ради. Детальніше про публічні звіти Ви можете дізнатись у попередньому матеріалі Атестації. 

Нагадаємо, що депутат місцевої ради зобов’язаний звітувати перед мешканцями округу, від якого був обраний не менше одного разу на рік. Про це каже Стаття 16 Закону України “Про статус депутата місцевої ради”. Звітування депутата ради щонайменше раз на рік передбачено і статтею 45 Регламенту Івано-Франківської міської ради. А стаття 84 Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська передбачає, що звіти депутати повинні подати до 31 березня року, наступного за звітним. 

Контакти: ГО “Центр Політичних Студій”
Facebook: https://www.facebook.com/cps.if.ua/ 
Електронна пошта: cps.if.ua@gmail.com
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 16 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). З 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua  За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.