Підсумки роботи депутатів 15 міських рад за перший рік повноважень

03.08.2022

{{ article }}

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» підвела підсумки роботи за перший рік роботи новообраних у 2020 році депутатів 15 міських рад.

Найвищий результат за підсумками першого року роботи продемонстрували депутати Івано-Франківської (середня оцінка 4,1 бали із 5), Луцької (4,1) та Хмельницької (4) міських рад.

Найгірші показники у депутатів Чернігівської (2,8), Херсонської (3) та Київської (3) міських рад.



На вебсайті жодної з 15 міських рад не оприлюднені повні біографічні відомості (інформація про освіту, про досвід роботи, поточне місце роботи, про партійну приналежність) і фото щодо всіх депутатів. Найкращий показник за цим критерієм у Львівської міської ради, де повні відомості оприлюднені щодо 59 депутатів і неповні – щодо п’яти.

Найгірший результат щодо оприлюднення біографічних відомостей в Одеській та Черкаській міських радах. В Одеській міськраді відсутні біографічні відомості щодо дев’яти депутатів, а в Черкаській – шести.



Найкращі показники щодо здійснення прийому громадян (місцеві депутати зобов’язані здійснювати особистий прийом громадян не рідше одного разу на місяць) у депутатів Кропивницької, Луцької та Черкаської міських рад. Усі депутати цих рад здійснюють регулярний особистий прийом громадян.



Пленарні засідання сесій найбільш дисципліновано відвідували депутати Київської, Львівської, Харківської, Хмельницької та Черкаської міських рад. У перелічених радах відсутні депутати, які пропустили б більше 40% засідань сесій.



Як зазвичай, місцеві депутати гірше відвідують засідання постійних депутатських комісій – в усіх місцевих радах є депутати, які пропустили 40% і більше засідань комісій. Найбільша частка депутатів, які відвідали більше 90% засідань комісій у Львівській, Одеській та Чернігівській міських радах.



Найкращі показники звітування перед громадою мають депутати Хмельницької (88% депутатів прозвітували на відкритій зустрічі перед громадою), Кропивницькій (71%) та Луцькій (64%) міських радах. 

Найбільша частка депутатів, які взагалі ніяк не прозвітували перед громадою у Харківській (79%), Чернігівській (74%) та Київській (73%) міських радах.

Варто зазначити, що невисокі показники звітування місцевих депутатів пов’язані з ковідними обмеженнями в деяких регіонах, а також широкомасштабним вторгненням росії. Проте, перший рік повноважень депутатів закінчився за майже три місяці до вторгнення росії, а ковідні обмеження ніяк не обмежували депутатів, принаймні, оприлюднити звіти про підсумки своєї діяльності.



Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».