Припинення депутатських повноважень, черговий мітинг та небажання брати слово при розгляді питань порядку денного: як у Харківській міській раді пройшла 29 сесія

25.08.2019

{{ article }}

21 серпня в Харківській міській раді відбулась чергова 29 сесія. Порядок денний налічував 63 питання. Саме засідання розпочалось о 9.50 ранку, замість запланованого часу 10.00, через що ранкова реєстрація проводилась декілька разів.

На самій сесії були присутніми 72 депутати. Відсутніми були: Тарас Сітенко (фракція «Об'єднання Самопоміч»), Віталій Гагарін, Олександр Гудименко, Володимир Зінченко, Максим Мусєєв (фракція «Опозиційний блок «Довіряй ділам»), Олександр Давтян, Сергій Куценко, Віталій Маляренко (фракція «Центр»), Катерина Кордік, Віктор Ларченко, Олександр Худенко (вфракція «Наш край»), останній, до речі, вже два роки не з'являється на сесії міської ради.

Вже стали звичайним явищем мітинги під будівлею міської ради перед сесіями. Не стала винятком і ця: близько 20 людей вийшли з акцією протесту з вимогами належного фінансування потреб інсулінозалежних. 



Сьоме питання порядку денного «Про дострокове припинення повноважень депутата Харківської міської ради 7 скликання» підтримали всі присутні на сесії депутати міської ради. Згідно з рішенням, припиняються повноваження депутатки від «Об'єднання «Самопоміч» Марії Мезенцевої, яка була обрана народною депутаткою під час позачергових виборів народних депутатів 21 липня у 168 виборчому окрузі міста Харків.

Під час розгляду шести питань порядку денного депутати 10 разів заявляли про конфлікт інтересів. Фазіль Аббасов та Ігор Вировець оголосили про конфлікт інтересів перед голосуванням за питання №6 «Про нагородження Почесною грамотою Харківської міської ради». Олександр Лобановський мав конфлікт інтересів та не голосував за питання № 14 «Про надання земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування об’єктів, припинення права користування земельними ділянками». Під час розгляду питання № 18 «Про надання юридичним та фізичним особам дозволу на розроблення документації із землеустрою для експлуатації та обслуговування будівель і споруд» про конфлікт інтересів заявив Валерій Арутюнов. Останній разом з Олександром Василенко та Віктором Кітаніним оголосили про конфлікт інтересів і під час розгляду питання №19 «Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для експлуатації та обслуговування будівель і споруд». Ті ж самі Валерій Арутюнов та Віктор Кітанін заявили про конфлікт інтересів та не голосували за питання № 33 «Про комунальну власність м. Харкова». Ще одним депутатом, який заявив про конфлікт інтересів, був Семен Сирота, який заявив про нього перед голосуванням за питання № 49 «Про надання згоди КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» на передачу у заставу майна комунальної власності територіальної громади м. Харкова», оскільки депутат є директором вказаного КП.

Вже звичними явищем під час сесій Харківської міськради стали монологи міського голови Геннадія Кернеса, адже охочих взяти слово для виступу під час сесії було всього 4 депутати – Ігор Черняк (3 виступи), Іван Ракич (2 виступи), Олена Горошко (1 виступ) та Наталія Коваленко (1 виступ). Причому найчастіше правом виступу депутати користуються під час розгляду питання «різне», а не перед голосування за конкретні питання порядку денного.

Ігор Черняк питав міського голову про масштабне житлове будівництво в місті та недостатню інфраструктурну забудову у вигляді дитячих садків та шкіл. Геннадій Кернес відповів, що пан Черняк не розібрався з питанням і жодних проблем з дитсадками немає, навіть був наведений приклад одного збудованого дитячого садочка. Депутат також вказав на те, що Харківський метрополітен, за даними незалежного аудиту, некваліфіковано витрачає ресурси, через що отримує постійні збитки. Міський голова відповів, що роботу метрополітену перевірять. Також Черняк запропонував залишки бюджету направити на медицину та ВПО, після чого Геннадій Кернес підтримав виступ Черняка і повідомив, що вказані проблеми будуть вирішені.  

Наталія Коваленко наголосила на необхідності сортування сміття в місті, встановленні різних баків для роздільного збору відходів. Депутатка вказала, що сміттєпереробний завод, який будується за містом, не зможе охопити весь потік відходів на 100%. Міський голова відповів, що депутатка говорить про те, чого не знає і що потім вони обговорять цю проблему. 

Сесія закінчилась виступом вже екс-депутатки Марії Мезенцевої.

 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»
Також стежте за нами:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»


За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Харківській області звертайтесь до: Харківського представництва ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», kharkiv@opora.org.ua.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Харків за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».