Про що звітують депутати Хмельницької міської ради?

10.07.2019

{{ article }}

Згідно із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов’язаний публічно звітувати про свою діяльність не менше одного разу на рік.

На офіційному сайті Хмельницької міської ради станом на 20 червня 2019 року розміщено звіти за роботу у 2018 році 17 депутатів.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутатський звіт повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Всі без винятку звіти містять інформацію про роботу депутатів в окрузі. Проте жоден депутат не вказав у звіті інформацію про виконання доручень виборців свого виборчого округу.

Про прийняті радою рішення у своїх звітах вказали Юрій Вавринюк, Сергій Золотухін, Андрій Черніцький та Олег Яницький. Слов’ян Воронецький у своєму звіті вказав прийняті рішення, що стосуються лише соціального захисту.

Про свою діяльність у міській раді вказали у звітах депутати Юрій Вавринюк, Людмила Головко, Сергій Золотухін, Михайло Кривак, Станіслав Мельник, Ігор Мельничук, Богдан Міхняк, Анатолій Собко, Андрій Черніцький та Ігор Ялоха.

Лише чотири депутати зазначили у своїх звітах про власну безпосередню участь в обговоренні та прийнятті рішень ради: Станіслав Мельник, Ігор Мельничук, Анатолій Собко та Ігор Ялоха.


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Хмельницький за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Хмельницька ініціатива».