Результати звітувань депутатів Харківської міської ради за четвертий рік повноважень

01.09.2020

{{ article }}

82 депутати Харківської міської ради прозвітували про свою діяльність за четвертий рік повноважень. У межах кампанії «Вимагаємо звіту» Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала результати звітування депутатів  на зустрічах з виборцями.

«Громадянська мережа «ОПОРА» звернулась із запитом до Харківської міської ради щодо надання для ознайомлення листів депутатів Харківської міської ради про інформування ради щодо результатів обговорення їхніх звітів за 2019 рік або за четвертий рік повноважень, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатам у зв’язку з їхньою депутатською діяльністю. 

З відповіді на запит стало відомо, що за 4-й рік повноважень прозвітували 82 депутати з 84. Едуард Головко став депутатом Харківської міської ради лише восени, тому його звіт відсутній. Максим Мусєєв знаходиться у державному розшуку через підозру у державній зраді, в міській раді відсутні дані про звітування депутатом. 

Детальніше про те, як звітували депутати Харківської міської ради, можна прочитати в нашому попередньому матеріалі.

Депутати від «Об’єднання «Самопоміч» проводили спільне звітування, тому дані про кількість присутніх виборців в них однакові, а саме: подію відвідали 18 виборців. Ідентичними є також пропозиції, висунуті депутатам:

  • Пропозиція щодо відвідування депутатами фракції громадських слухань в процесах оцінки впливу на довкілля, які проводяться в межах районів, за якими закріплені депутати.
  • Внести пропозицію щодо розробки програми, в рамках якої забезпечити підтримку та охорону пам’яток архітектурно-культурної спадщини міста.
  • Внести пропозицію щодо включення представників експертного середовища із числа громадськості до складу комісії, що приймає рішення про видалення та обрізку дерев.
  • Пропозиція щодо заборони паркування на майдані Свободи м. Харкова.
  • Пропозиція щодо розроблення плану розташування майданчиків для вигулу собак та встановлення табличок із забороною на вигул собак на дитячих майданчиках.

Кожен з депутатів особисто отримав доручення від виборців, які були доволі різноманітними – це ініціювання ремонтів сходових клітин, ремонтів доріг, забезпечення інсуліном, присвоєння звання почесного громадянина міста Харкова.

Дещо схожа ситуація і у депутатів фракції «Наш край». Шестеро депутатів з семи проводили спільне звітування, на зустрічі були 47 виборців. Серед пропозицій, висунутих депутатам, були ремонти доріг - як основних магістралей, так і внутрішньоквартальних, знесення дерев. Винятком став Олександр Худенко, який проводив звітування самостійно, до нього пропозицій та доручень від виборців не надходило.

Четверо депутатів від фракції «Центр», а саме: Олександр Давтян, Сергій Куценко, Віталій Маляренко, Ірина Цветкова, - проводили звітування спільно, на заході були 38 виборців. У листах інформування депутати не вказали, які конкретно доручення та пропозиції вони отримали від виборців, проте зазначили, на яких напрямках зосередились під часчетвертого року повноважень – це робота під час засідань постійних комісій та сесій Харківської міської ради, робота зі зверненнями виборців, юридична допомога, надання благодійної допомоги, допомога учасникам АТО, лікарням. 

На звітуванні Станіслава Косінова були 47 виборців, він отримав доручення щодо відновлення дорожнього покриття, прокладання доріжки-тротуару, ремонту вхідної групи та під’їду одного з будинків та ремонту покрівель. 

Володимир Полозков проводив звітування для 58 виборців. У своєму звіті він зазначив, що під час 4 року повноважень брав активну участь у роботі міської ради, приймав звернення від виборців, займався благодійністю, благоустроєм територій, а також взяв участь у відкритті різноманітних інфраструктурних об’єктів. Серед доручень від виборців були: ремонт доріг, тротуарів, під’їздів, покрівель, кронування дерев, встановлення зупинки громадського транспорту. 

Ігор Романенко, на той час ще член фракції «Центр», вказав, що на його звітуванні були присутніми 630 виборців. Депутат повідомив, що займався благодійністю, вирішенням житлово-комунальних проблем, співпрацею з правоохоронними органами у вирішенні проблем виборців, забезпеченням соціального захисту населення. Однак політик не вказав, які він отримав доручення та пропозиції від виборців.

Депутати від фракції «Опозиційний блок «Довіряй ділам» проводили особисті звіти, здебільшого в школах та депутатських приймальнях.

Наповненість інформаційних листів у депутатів приблизно однакова: вони звітували про вирішення житлових питань, медичну допомогу, комунально-побутові проблеми, матеріальну та юридичну допомогу, а також про контроль ремонтів місцевої інфраструктури. 

Найбільша кількість виборців була присутня на звітуванні Тетяни Поздєєвої – 327 та Олександра Василенка, який вказав, що на першій зустрічі було приблизно 150-200 виборців, а на другій – 400-500. Найменше ж відвідувачів було на звітуваннях Валерія Арутюнова та Сергія Новікова – по 15 виборців.

Єдиний позафракційний депутат, який проводив звітування – це Ігор Черняк. Він робив це в прямому ефірі в пресцентрі, на заході були присутніми 8 виборців. В інформаційному листі депутат зазначив, що розповів про свою роботу за 4-й рік повноважень та відповідав на питання, проте без конкретики. 

Нагадаємо, згідно зі ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік зобов'язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об'єднаннями громадян. Звіт депутата місцевої ради повинен містити: 

  • відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано; 
  • про його роботу у виборчому окрузі; 
  • про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання; 
  • про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів;
  • про виконання доручень виборців свого виборчого округу.

Звіт депутата місцевої ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення. Депутат місцевої ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності зобов'язані сприяти депутатам місцевих рад в організації їх звітів. Депутат місцевої ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв'язку з його депутатською діяльністю.

Більш конкретно ознайомитись з інформаційними листами депутатів можна, перейшовши за посиланням.

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Харківській області звертайтесь до Харківського представництва ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», kharkiv@opora.org.ua.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 16 міських рад обласних центрів України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua  За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.