Склад постійних депутатських комісій в міських радах обласних центрів за статтю

02.03.2020

{{ article }}

Склад міських рад обласних центрів за статтю доволі сильно відрізняється від міста до міста. Так, наприклад, найбільше жінок у депутатському складі має Чернігівська міська рада — 29%.  Найменше жінок представлені в Івано-франківській та Ужгородській міських радах — 10% і 8% відповідно. Ми вирішили перевірити, як жінки і чоловіки представлені у складі депутатських комісій всіх міст - обласних центрів. В де факто тимчасових обласних центрах Луганської та Донецької областей аналіз представництва жінок і чоловіків у складі постійних депутатських комісій проводився на основі складу комісій міст Сєвєродонецьк та Краматорськ. 

Для класифікації комісій ми поділили їх на 7 умовних типів: 
•    містобудування, земельних відносин та охорони природи;
•    планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку;
•    житлово-комунального господарства та комунальної власності;
•    промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг;
•    освіти, культури, молоді та спорту; 
•    законності, депутатської діяльності та етики;
•    охорони здоров'я та соціального захисту населення.

Такий поділ зумовлений різноманітністю назв та проблем, вирішенню яких присвячена робота комісій, в залежності від міста. Наприклад, комісії Івано-Франківської міської ради з  питань житлово-комунального господарства та постійну депутатську комісію з питань оренди та приватизації комунального майна відповідно до нашого поділу ми об’єднали в одну комісію - житлово-комунального господарства та комунальної власності. 

Відповідно до результатів дослідження найбільший відсоток жінок входить до складу комісій з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення — 29%.  Трохи менше жінок обирають роботу у складі комісій з питань освіти, культури, молоді та спорту — 27%. 

Найменшу представленість жінки мають у складі комісій з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв'язку та сфери послуг — 9%, а також з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності — 8%.



Чоловіки для роботи у складі постійних депутатських комісій надають перевагу комісіям з питань: містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи» — 22%, планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку — 21%  та питань житлово-комунального господарства та комунальної власності — 20%.

Найрідше чоловіки входять до комісій з питань освіти, культури, молоді та спорту — 12%, законності, депутатської діяльності та етики — 11%, охорони здоров'я та соціального захисту населення — 10%.



Варто зауважити, що  до складу комісій, які частіше обирають жінки, входить менший відсоток чоловіків. Жінки активніше беруть участь у роботі комісій, присвячених охороні здоров’я та освіти, а чоловіки - в комісіях, які займаються містобудуванням та бюджетом міста.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».