"Слуги" "слуг": скільки у черкаських депутатів помічників?

15.11.2019

{{ article }}

Згідно з положенням про помічників-консультантів депутатів Черкаської міської ради, кожен із обранців може мати до 5 помічників. Одразу варто зазначити, що помічник депутата так само, як і депутат, за свою роботу не отримує жодної матеріальної винагороди з бюджету будь-якого рівня. Тобто у той час, як частина помічників депутатів Верховної Ради може розраховувати на винагороду за свою працю, на місцях помічники змушені працювати на голому ентузіазмі. 

Разом з тим охочих допомогти депутатам вистачає. Станом на сьогодні у 42 депутатів Черкаської міської ради 87 помічників, з яких 38 жінок та відповідно 49 чоловік. Як бачимо, тут гендерна рівність майже дотримана, у той час, як безпосередньо серед депутатів, жінок лише 4-ро.

Лише двоє депутатів не мають жодного помічника: це депутат від “Європейської Солідарності” Костянтин Чернецький, який працює “самотужки” з початку власної каденції, та Володимир Гриценко від “Партії вільних демократів”, який мав помічників, статус яких на сьогодні скасовано.

11 депутатів мають по одному помічнику - це “свободівці” Ярослав Нищик та Максим Шило, представники “Вільних демократів” Володимир Соломаха та Інна Михайлюк, члени фракції “ЄС” - Олександр Савенко, Ігор Кіта та Володимир Бурячинський, “батьківщинівець” Роман Петрик та позафракційні Віталій Мевша, Олександр Дишлюк та Сергій Тищенко.

14 обранців мають по два помічники, а саме: члени “Самопомочі” Олексій Романов, Олена Шевченко та Микола Фомич, “свободівці” Іван Косенко та Андрій Куча, представник “ЄС” Микола Мирза, “батьківщинівець” Валерій Міняйло, лідер “Вільних демократів” Олександр Згіблов, а також “Черкащани” Павло Карась та Олександр Сендецький. Також по два помічники у позафракційних Руслана Лоли, Альони Цегвінцевої та Сергія Очеретнього.

По три помічники мають представники “ЄС” Олександр Радуцький та Роман Шевченко, “свободівець” Антон Ведула, “батьківщинівці” Роман Діскант та Юрій Тренкін, “черкащанин” Ігор Кривошеєв та позафракційні Тетяна Чорнобіль, Максим Шадловський, Артур Акопян.

4 помічники у позафракційного Руслана Зорі та “Черкащан” Івана Сухарькова і Григорія Кузьменка.

Максимум помічників лише в одного депутата - позафракційного Віталія Косяка, який балотувався до ради як висуванець Радикальної партії імені Олега Ляшка. 

Зазначимо, що у двох депутатів серед помічників власні діти, а саме: у “Черкащан” Ігоря Кривошеєва та Григорія Кузьменка. Також член родини допомагає у роботі і позафракційній Тетяні Чорнобіль


Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад»

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Черкаси за реалізацію ініціативи відповідає Черкаська обласна організація Комітету виборців України.