Третій рік повноважень депутатського корпусу  Кропивницької міської ради: як обранці ходили на сесії й комісії

13.02.2024

{{ article }}

Більшість депутатського корпусу Кропивницької міської ради (78,5% обранців) сумлінно відвідували сесії та засідання комісій у 2023 році (хоч подеколи були присутні й онлайн). У межах всеукраїнської громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» представники КА «Громадські ініціативи» здійснили моніторинг відвідування депутатами засідань сесій та постійних комісій протягом третього року повноважень Кропивницької міської ради. Аналіз відбувався за даними, отриманими від міської ради у відповідь на запит про доступ до публічної інформації про загальну кількість проведених засідань сесій та постійних комісій Кропивницької міської ради за 2023 рік, а також згідно з інформацією щодо відвідуваності цих засідань кожним депутатом Кропивницької міської ради.


Дисципліна відвідування сесій
Головна форма роботи місцевих депутатів полягає у відвідуванні засідань місцевої ради та відповідних депутатських комісій. Саме під час засідань депутати обговорюють проєкти тих чи інших рішень і голосують за них. Як виконували свої обов’язки депутати Кропивницької міськради? Хто старанно відвідував сесії, а хто був злісним «прогульником»?

За 2023 рік відбулося 8 засідань Кропивницької міської ради. Далі розглянемо детально про відвідування сесій та комісій депутатами.

Всі засідання сесій МР (100%) відвідали 12 депутатів (Олександр Артюх, Дмитро Бірець, Наталя Кліменкова, Олег Колюка, Олександр Котляр, Ольга Мороз, Надія Павленко, Людмила Романів, Ігор Саєнко, Олександр Цертій, Наталя Чередніченко, Олександр Чибітько). 

10 депутатів (Вадим Дрига, Анна Зарічна, Сергій Калапа, Ольга Ковальова-Алокілі, Роман Колісниченко, Катерина Колтунова, Сергій Коса, Ігор Майданюк, Дмитро Овчінніков, Олександра Ткаченко) відвідали 87% пленарних засідань. 

Шестеро депутатів (Михайло Бєжан, Василь Рубан, Андрій Табалов, Тігран Хачатрян, Катерина Шамардіна, Костянтин Яриніч) відвідали 75% пленарних засідань. 

Пʼятеро депутатів (Віталій Вязовцев, Артем Стрижаков, Олександр Шамардін, Сергій Щербина, Валентина Яремчук) відвідали 62% пленарних засідань. 

Двоє депутатів (Ірина Романескул, Рафаел Санасарян) відвідали 50% пленарних засідань, але треба зауважити, що депутатка Ірина Романескул знаходиться в декреті по догляду за дитиною. 

Менше половини засідань сесій відвідали чотири депутати. Максим Линченко та Валерій Шутка відвідали лише 37% пленарних засідань. При цьому депутат Валерій Шутка перебуває на службі в ЗСУ. Анатолій Ларін був присутнім на 25% пленарних засідань, а Анна Ніжнікова - на 12%.

Жодного засідання сесії за рік повноважень не відвідали троє депутатів (Людмила Згривець, Олександр Корнюша, Дмитро Терзов). Варто зазначити, що Дмитро Терзов перебуває на службі в ЗСУ, а Людмила Згривець - за кордоном. Причини відсутності на сесіях ексголови фракції ПП «Опозиційна платформа – За життя» Олександра Корнюша невідомі.

Тож, попри воєнний стан в Україні, 33 з 42 депутатів та депутаток відвідали від 63 до 100 відсотків засідань Кропивницької міської ради. Але, на жаль, є обранці, які відвідували 50% та менше засідань, а також не відвідували сесії взагалі. 

Дисципліна відвідування постійних комісій
Трохи інша ситуація з відвідуванням засідань постійних депутатських комісій. 

14 депутатів відвідали 100% засідань постійних комісій (Олександр Артюх, Дмитро Бірець, Анна Зарічна, Сергій Коса, Олександр Котляр, Максим Линченко, Ольга Мороз, Дмитро Овчінніков, Надія Павленко, Людмила Романів, Василь Рубан, Наталя Чередніченко, Олександр Чибітько, Валентина Яремчук). 

П’ятеро депутатів відвідали не менш ніж 90% засідань (Михайло Бєжан, Наталя Кліменкова, Ігор Майданюк, Олександр Цертій, Катерина Шамардіна. 

Відвідали не менш ніж 80% засідань девʼять депутатів (Вадим Дрига, Людмила Згривець, Ольга Ковальова-Алокілі, Роман Колісниченко, Ігор Саєнко, Артем Стрижаков, Тігран Хачатрян, Олександр Шамардін). 

Були присутніми на не менш ніж 70% засідань два депутати (Ірина Романескул, Сергій Щербина).

Троє депутатів відвідали не менш ніж 60% засідань (Сергій Калапа, Катерина Колтунова, Олександра Ткаченко).

Відвідали 50 і менше відсотків засідань постійних депутатських комісій восьмеро депутатів.

Депутат Анатолій Ларін відвідав 50% засідань, Віталій Вязовцев та Андрій Табалов - близько 40%. При цьому Віталій Вязовцев перебуває на службі в ЗСУ (в м. Кропивницький) та відвідував пленарні засідання.

Менш ніж 15% засідань відвідали двоє депутатів Анна Ніжнікова та Валерій Шутка, який також перебуває на службі в ЗСУ.
Ще троє депутатів (Олександр Корнюша, Рафаел Санасарян, Дмитро Терзов) не відвідали  жодного засідання комісій.  Як зазначалося, Дмитро Терзов перебуває на службі в ЗСУ.

Розглянемо «прогульників» кожної комісії окремо.
Комісія з питань бюджету та податкової політики. За рік відбулось 18 засідань комісії. Лідерами пропусків є Олександр Корнюша (0% відвіданих засідань ) та Андрій Табалов (40%).

Комісія з питань охорони здоров'я, освіти, соціальної політики, культури та спорту. За рік відбулось 15 засідань комісії. Лідерами пропусків є Анна Ніжніков (15%) та Олександра Ткаченко (60%).

Комісія з питань житлово-комунального господарства та транспорту. За рік відбулось 12 засідань комісії. Лідером пропусків є Рафаел Санасарян (не відвідував зовсім).

Комісія з питань екології, земельних відносин та комунальної власності. За рік відбулось 14 засідань комісії. Найбільше пропусків у Анатолій Ларіна (50%) та Сергія Щербини (70%).

Комісія з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, інвестицій та регуляторної політики. За рік відбулось 6 засідань комісії. При цьому 2 пропуски у Сергія Калапи та 1 пропуск у Ігоря Саєнко.

Як висновок, 33 з 42 депутатів та депутаток відвідали від 60 до 100 відсотків засідань постійних депутатських комісій, що приблизно корелюється із відвідуванням сесій. 

Але є «прогульники», які відвідували 50 і менше відсотків засідань депутатських комісій, або не відвідували комісії взагалі. 

    Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»