У Львові обговорили результати моніторингу діяльності депутатів Львівської міської ради у 2019 році

28.05.2020

{{ article }}

Громадянська мережа ОПОРА у Львові презентувала результати моніторингу діяльності депутатів Львівської міської ради у 2019 році, який здійснювався в межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». Аналітики ОПОРИ розповіли про основні тенденції в роботі депутатського корпусу VII скликання та порівняли результати моніторингу у Львові з результатами дослідження в інших областях.

Цьогорічна моніторингова кампанія вкотре засвідчила у цілому позитивну динаміку функціонування львівського інституту місцевого самоврядування, репрезентованого депутатським корпусом. Перелік обранців, які отримали «позитивні оцінки» – «4» та «5» формують 49 депутатів, що становить 77% від складу ради. Єдину негативну оцінку – «2» отримала депутатка Оксана Динік, прогалини у депутатській діяльності якої стосуються низької активності на пленарних засіданнях, поганому відвідуванні засідань депутатської комісії та недостатнього інформування виборців про результати діяльності. Жоден з депутатів не отримав найнижчу комплексну оцінку – «1».

Координатор проекту «Атестація депутатів місцевих рад» у Львові Тарас Радь розповів про цьогорічні результати експертного опитування: «Експертам пропонувалося самостійно зазначити перелік 5-ти найбільш і найменш ефективних депутатів Львівської міської ради, а відтак було сформовано перелік з 39-ох найбільш сумлінних та 41-го найменш сумлінних обранців. Найчастіше позитивну характеристику від експерта отримували Юлія Гвоздович, Валерій Веремчук, Сергій Івах. Лідером експертного антирейтингу став депутат від фракції БПП “Солідарність” Григорій Козловський та представники Об‘єднання “Самопоміч” Олег Береза і Олег Шмід». 

Поточний моніторинг засвідчив високий рівень відкритості обранців для громадськості, що підтверджується наявністю у профайлах всіх 64 обранців вичерпної біографічної інформації. Позитивна динаміка роботи депутатського корпусу спостерігається також у частині інформування депутатами про здійснення прийому громадян – у 56 депутатів (88%) у особистому профайлі оприлюднені усі необхідні дані про ведення прийому. Для порівняння, у 2018 році такий результат був характерним для 33 (52%) депутатів, тож річне зростання показника досягає 36%. У частині ж фактичного виконання депутатами Львівської міської ради обов’язку щомісячного особистого прийому громадян у 2019 році підтверджено, що більша частина депутатів проводила прийом особисто у відповідності до графіків та місць, вказаних на Інформаційному порталі, водночас для 3-ох депутатів залишається незмінною проблема систематичного ігнорування відповідного обов’язку. 

Узагальнені дані відвідування пленарних засідань та голосувань у 2019 році свідчать про те, що у 28 депутатів показник участі у голосуваннях є вищим за 90%, ще у 15 – вищим за 80% і тільки у 4 - нижчим за 50%. Успішною залишається і дисципліна відвідування депутатами засідань постійних комісій: для 36 депутатів цей показник складає вище 80%, для 22 депутатів – більше 50%, і тільки для 5 коливається в межах 21-39%. Не було зафіксовано резонансних ситуацій, пов’язаних із декларуванням майна та конфлікту інтересів. 

За підсумками депутатської діяльності у 2019 році звіт на Інформаційному порталі оприлюднили 52 з 64 обранців (81%). Для порівняння, у 2017 році аналогічний показник становив 48%, а у 2018 році - 73%, що свідчить про стабільну позитивну динаміку до покращення результатів за кількісними показниками. «Однак актуальними залишаються проблеми відсутності уніфікованої форми подачі звітів, браку комплексного підходу у звітуванні, дефіцит аналізу звітних характеристик та результатів прийнятих рішень, підміни індивідуального звітування фракційним тощо. До прикладу, публічно представили цьогоріч свій звіт лише 17 депутатів (27%), з них тільки 4 (6%) звітували індивідуально на самостійно організованій зустрічі з мешканцями» - наголосила аналітикиня ОПОРИ Анжеліка Зозуля.

Таким чином, кампанія громадського моніторингу «Атестація депутатів місцевих рад» у Львові вчергове засвідчила позитивні тенденції у роботі  депутатського корпусу, які варто було б інституційно закріпити і для майбутнього скликання. 
З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
У соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи у Львівській області звертайтесь до: Тарас Радь, представник Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області
тел.: 098-765-86-22
e-mail: lviv@opora.org.ua  
                                  
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У місті Львів за реалізацію ініціативи відповідає Львівська обласна організація «Громадянська мережа «ОПОРА»