Вінницька міська рада посіла перше місце в Україні за рівнем роботи депутатів: результати моніторингу

13.07.2023

{{ article }}

12 липня 2023 року в м. Вінниця у межах громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» були представлені результати оцінювання діяльності 2-го року повноважень депутатів Вінницької міської ради за 2022 рік. Дана ініціатива була реалізована Громадською організацією «Центр громадської активності «Результат» у партнерстві з Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», які на постійній основі займаються просуванням відкритості, прозорості, підзвітності та доброчесності органів місцевого самоврядування. 

За результатами комплексної персональної оцінки депутатів Вінницької міської ради відкритості, прозорості, добропорядності та підзвітності троє депутатів отримали найвищу оцінку «5» - Юлія Головчук, Катерина Поджаренко, Вячеслав Терліковський. Натомість вісім депутатів отримали найнижчу оцінку - «0 балів» та «1 бал».



12 з 54 депутатів Вінницької міської ради отримали позитивну оцінку «4», 20 депутатів отримали посередню оцінку «3 бали»,  9 депутатів отримали «2 бали». Такі оцінки депутатів є відносно хорошими показниками, навіть попри те, що частина депутатів не проводила прийом, а військові дії завадили багатьом провести публічний звіт. 



Експерти, опитані в ході дослідження, більш позитивно оцінили діяльність депутатів. Так, за підсумками експертного оцінювання, Вінниця отримала найвищу оцінку та займає перше місце серед всіх інших обласних центрів. Попри те, що максимальну позитивну оцінку «5» балів від експертів отримала лише Алла Власюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), діяльність ще 41 депутата була оцінена «4» балами. «Найгіршим» депутатом, на думку опитаних експертів, був Сергій Грушко (ПП «Опозиційна платформа - За життя»). Ще 11 депутатів отримали оцінку «3» від опитаних експертів. 



Станом на завершення моніторингу, інформація про місце і час (графік) проведення прийому громадян та біографічні відомості депутатів на сайті Вінницької міської ради все ще приховані для жителі громади. Попри обмеження, спричинені широкомасштабною війною і введенням правового режиму воєнного стану, більшість депутатів Вінницької міської ради змогла організувати проведення прийому громадян. Так, 10 депутатів використали альтернативні майданчики для поширення інформації про місце і час (графік) проведення прийому громадян. Повна контактна інформація про прийом виборців міститься на фейсбук-сторінках 7 депутатів: Олени Гаврилової (ПП «Європейська солідарність»), Андрія Піжевського (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Віталія Плясовиці (ПП «Слуга народу»), Катерини Поджаренко (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Юлії Понайотової (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Олександра Теренчука (ПП «Слуга народу»), Вячеслава Терліковського (ПП «Українська стратегія Гройсмана»).

Найбільш дисципліновано пленарні засідання сесій міської ради відвідували 16 депутатів – ці обранці не пропустили жодного з 13 засідань. Більше половини пленарних засідань сесій ради пропустили лише чотири депутати.

Депутати Вінницької міської ради активніше відвідували засідання своїх постійних депутатських комісій: більше половини депутатського складу (29 депутатів ) не пропустили жодного засідання своєї комісії. Олена Верлан-Кульшенко (ПП «Європейська Солідарність») та Сергій Борзов (ПП «Слуга народу») пропустили більше половини засідань депутатських комісій, до складу яких вони входять. 

«Недоступність для громадян офіційної інформації про депутатів на сайті міської ради та в соціальних мережах, дещо неналежна практика проведення прийомів громадян, відсутність практики інформування про свою діяльність – це основні складові, що й надалі залишаються проблемними у діяльності депутатів за 2-й рік їх каденції», - підсумовуючи, зазначила модераторка заходу Олена Поліщук.

«Атестація депутатів місцевих рад» охоплює 15 обласних центрі і місто Київ. Основна мета моніторингу - це підвищення рівня відповідності діяльності місцевих депутатів законам України практикам належного управління за допомогою персоніфікованої оцінки кожного депутата, а також сприяння підвищенню обізнаності жителів місцевих громад про діяльність місцевих депутатів. Цікаво було дізнатись, як вплинув рік війни на діяльність депутатів», - зазначила координаторка проєкту Тетяна Красновецька.

Оцінювання діяльності депутатів за 2022 рік здійснювалось за апробованою методологію, що базується на відповідних критеріях відкритості, прозорості, доброчесності та підзвітності. Так, під відкритістю для виборців розуміється повнота та доступність інформації про обраних представників – місцевих депутатів; під прозорістю діяльності – реалізація депутатських повноважень у відкритий спосіб, що дозволяє здійснювати громадський контроль; під доброчесним представництвом інтересів своїх виборців – поведінка та дії, які відповідають набору маральних та етичних принципів та стандартів, які, серед іншого, створюють бар’єри для корупційних дій; під підзвітністю громаді – відповідальність місцевих депутатів за здійснення своїх повноважень.

Реалізація ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад» у м. Вінниця здійснюється громадською організацією «Центр громадської активності «Результат» у партнерстві з Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

Контакти:Громадська організація «Центр громадської активності «Результат», моб. 063-603-77-16, Тетяна.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
 
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння підвищенню рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 15 міських рад обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США) та Міжнародного фонду «Відродження».  За реалізацію заходів проєкту в 16-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.