Запорізька міська рада затвердила бюджет на 2023 рік і нових заступників мера

14.12.2022

{{ article }}

У середу, 7 грудня, відбулася шістнадцята сесія Запорізької міської ради, яка пройшла під головуванням секретаря Запорізької міської ради Анатолія Куртєва у присутності 52 депутатів. На відміну від попереднього, це засідання відбулося в сесійній залі, де було світло, та – судячи зі світлин офіційного сайту міської ради, - тепло. 

Як інформує громадська кампанія “Атестація депутатів місцевих рад”, було розглянуто понад 140 питань (68 питань з порядку денного від 30.11.2022, та 81 - з додаткових питань від 07.12.2022). Прийняті рішення, як повідомляється на офіційній сторінці міської ради,  стосувалися різних сфер життєдіяльності Запоріжжя, роботи галузей міського господарства, допомоги військовим, заходів територіальної оборони, реалізації важливих міських програм.

Депутатам вдалося затвердити бюджет Запоріжжя на 2023 рік. Принципово важливо, що бюджет прийнято вчасно. Це допоможе місту стабільно увійти у новий рік, забезпечити роботу важливих комунальних підприємств, виплату заробітних плат бюджетникам, фінансування бюджетних програм. 

Зауважимо, що 28 листопада у Запорізькій міській раді відбулася презентація проєкту бюджету міста на 2023 рік. За словами директорки департаменту бюджету та фінансової політики Ольги Вагіс, Запоріжжя матиме бездефіцитний бюджет: дохідна частина запланованих показників буде на рівні цього року, а саме 8 млрд 50 млн грн, витратна також складає 8 млрд 50 млн грн. З цієї суми 1,9 млрд грн скерують на освіту, 558 млн грн - на утримання органів місцевого самоврядування, 447 млн грн - на медицину, 279 млн грн - на інфраструктуру, 173 млн грн - на соціальний захист, на фізичну культуру і спорт - 175 млн грн, і на культуру - 76 млн грн.
На посилення оборони і захисту населення виділили 715 тисяч гривень. Розмір депутатського фонду складає 96 млн грн, ще близько 45 млн грн передбачили на облаштування укриттів по житловому фонду і закладам освіти. 

Як видно, кошти будуть переважно скеровані на забезпечення базових послуг для населення (освіти, медицини, соціального захисту), роботи міської критичної інфраструктури (підприємств ЖКГ, комунального громадського транспорту). Також були проголосовані питання посилення оборони міста та захисту населення (допомога військовим частинам, заходи територіальної оборони, фінансування міських рятувальних служб, облаштування укриттів).

Продовжується реформування системи управління містом та надання послуг населенню: депутати підтримали низку рішень щодо реорганізації, оптимізації деяких департаментів, управлінь міської ради, комунальних підприємств, медичних установ, закладів культури тощо.

Після початку відкритого вторгнення росії в Україні розпочався процес деколонізації, дерусифікації та деімперіалізації географічних назв у населених пунктах, тож запорізькі депутати проголосували за перейменування 11 вулиць міста.

Додаткова інформацій була в місцевих ЗМІ, які приділили увагу аналізу сесії. Саме  завдяки їм виборці поінформовані про те, що:

  • ситуація з доступом депутатів до проєктів рішень не змінилася досі, більшість документів вони побачили за день до сесії, зокрема роздрукований проєкт бюджету й додаткові питання;
  • не отримала підтримки ініціатива щодо припинення повноважень чинних депутатів, обраних від проросійських партій. Проєкт звернення подала фракція «Європейська Солідарність», але за припинення повноважень депутатів з команди Медведчука і Шарія проголосували лише 8 з 52 присутніх депутатів;
  • міська рада виявилась не в тренді в питанні УПЦ (московського патріархату): на відміну від Комітету гуманітарної політики ВР України, який підтримав законопроєкт про заборону московського патріархату, більшість депутатів Запорізької міськради не підтримали пропозицію фракції «Європейська Солідарність» щодо заборони російської православної церкви в Україні: з 52 присутніх на сесії депутатів лише 23 зійшлися в думці, що російській церкві не місце в Україні;
  • на сесії Запорізької міськради затвердили ще двох заступників міського голови, посада якого, до речі, на офіційному сайті позначена як «вакантна»;
  • в умовах війни запорізькі діти навчаються онлайн, та все ж кошти на їхнє харчування виділено.

«Що стосується кадрових та реорганізаційних питань, то їх розгляд було відкладено до більш кращих часів», - пояснив після сесії секретар міської ради А. Куртєв.  

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».