Жодної п’ятірки і вісім кандидатів на відкликання. У Полтаві презентували річні результати атестації депутатів

28.05.2020

{{ article }}

За рік у Полтавській міськраді покращилася ситуація зі звітуванням депутатів та комунікацією з виборцями, однак жоден з обранців так і не зміг отримати найвищу оцінку.

За результатами комплексного оцінювання діяльності депутатів, найвищим загальним балом, який отримали полтавські обранці стала «четвірка». Позитивно була оцінена діяльність 8 депутатів, що вдвічі більше за минулорічний результат «Атестації». 

Так, 4 бали за свою діяльність отримали Юрій Бойко (ВО «Батьківщина»), Юрій Синяк, Олександр Кісільов («СДП»), Олександр Кудацький («Рідне місто»), Юліан Матвійчук, Вадим Ямщиков (ВО «Свобода»), Дмитро Сенчакович (Об’єднання «Самопоміч») та Олександр Шамота (секретар міської ради).

Найбільше у Полтавській міській раді виявилося депутатів з оцінками «2» та «3» - по 13 осіб. Також, порівняно з минулим роком, у раді з’явилися обранці з найнижчою оцінкою «1» - таких шестеро - Ліліана Бєлашова, Максим Голдиш, Володимир Медяник, Владислав Кива, Ірина Климко та Володимир Левченко. Як зазначила менеджерка проектів ГО «Полтавська Платформа» Каріна Тютюнник, всі депутати з найнижчим балом – члени фракції «Совість України», які упродовж року не з’являлися на засіданнях сесій та комісій та не брали участь в роботі ради. 

Крім цієї шістки, претендентами на відкликання також є Григорій Сахно («Совість України») та Андрій Матковський (БПП «Солідарність»), які пропустили більше 50% засідань сесій та комісій.

«Низькі оцінки в нашій раді отримали депутати, які не інформують виборців про свою діяльність, мають проблеми з відвідуванням засідань та не звітуються. Крім того, маємо і загальні проблеми для всього корпусу. Так, жоден з обранців не подав депутатського запиту та не оприлюднив свою декларацію на додатковому ресурсі», – говорить Каріна Тютюнник.

Двоє членів фракції «Совість України» (Максим Голдиш та Володимир Медяник) потрапили також і до антирейтингу, укладеного за результатами опитування місцевих експертів. Крім них, найгіршими депутатами були визнані Андрій Матковський та Олександр Глазов з БПП «Солідарність».

Топ-трійкою кращих депутатів корпусу експерти визнали Вадима Ямщикова, Юліана Матвійчука (ВО «Свобода») та Дмитра Сенчаковича (Об’єднання «Самопоміч»). 

Загалом можна відзначити, що у Полтавській міській раді за два роки реалізації кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» покращилася ситуація майже за всіма визначеними показниками. Так, на 40% зменшилася кількість депутатів з оприлюдненою неактуальною інформацією про прийом, на 50% збільшилася кількість депутатів, які активно комунікують в соцмережах з виборцями. Також покращилися результати депутатів за критеріями відвідування пленарних засідань, кількості виступів під час сесій та звітування. 

З текстом звіту можна ознайомитись за посиланням

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
У соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 16 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). З 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua  За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій.