Жовтневі жаркі дні сесії Миколаївської міської ради VII скликання

12.11.2019

{{ article }}

03 жовтня 2019 року під головуванням Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича відбулося засідання 56-ї сесії Миколаївської міської ради VII скликання, в якій взяли участь 30 з 56 депутатів міської ради.

До порядку денного вищезазначеної сесії було включено 718 земельних питань. Разом з тим, враховуючи, що з 1 жовтня 2019 року прийнято новий ДБМ №Б22, який вносить значні корегування до архітектурних норм та стандартів, усі земельні питання було відкликано на доопрацювання строком на 10 робочих днів. Тому тригодинна сесія завершилась без жодного прийнятого земельного рішень.
Чим же ж опікувалися наші місцеві депутати у цей час? А питання було досить важливим, тому проблемним та болючим. 

Так, група представників колективу ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звернулася до місцевих депутатів з проханням виділити кошти з місцевого бюджету у сумі 32 млн. грн , з яких 22 млн. грн мають піти на погашення заборгованості по заробітній платі (за три місяці) й 10 млн. грн – на погашення заборгованості перед ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія» за використану електроенергію.Така заборгованість, зі слів представників ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»,тягне за собою численні звільнення й становить загрозу у вигляді страйку, що може стати причиною затримки початку опалювального сезону в місті. Причиною такого стану є те, що, зазвичай, підприємство погашає свої зобов’язання власними коштами, що не є можливому літній період через відсутність надходжень. Адміністрація підприємства має на руках аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора), в якому зазначено, що дане підприємство є збитковим через специфіку своєї діяльності. Представництво ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» запропонували перейняти досвід інших міст та закладати такі витрати в бюджет міста. Більшість депутатів підтримали звернення, але натомість виникає необхідність перерозподілу бюджету. Одні депутати мали особисту, але без конкретних пропозицій, думку щодо окресленої ситуації. Інші вимагали від керівництва ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»  представити план розвитку підприємства, для уникнення у майбутньому таких значних заборгованостей. Частина депутатів вважають, що це недолік саме у їх роботі. Наприклад, Юрій Гранатуров, голова  фракції політичної  партії «Наш край», наполягав на відповідальності заступника міського голови за таку ситуацію. 

Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив , що винесене на розгляд  питання неможливо вирішити миттєво, тому є доцільним перенести остаточне його вирішення на розгляд бюджетної комісії 08 жовтня 2019 року. Зауважимо, що це вже не перше звернення ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». Так, 10 липня 2019 під час засідання сесії міської ради було прийнято рішення про надання ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» фінансової допомоги у сумі 12 млн. грн. Це дозволило погасити заборгованість по заробітній платі працівникам за квітень, травень та червень 2019 року. Також підприємство сплатило частину зобов’язань та продовжило підготовку до початку нового опалювального сезону.

Сесію, яку було заплановано на 08 жовтня 2019 року, відмінили. Наступна сесія Миколаївської міської ради VII скликання відбулася 21 жовтня 2019 року. На засіданні взяли участь 31 з 56 депутатів міської ради. Зауважимо, що дана сесія є позачерговоюта присвячена виключно запиту від ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» щодо виділення з місцевого бюджету коштів в сумі 32 млн. грн. 

Директор департаменту фінансів Віра Святелик представила проект рішення про внесення змін до бюджету міста Миколаєва на 2019 рік. Запропоновано збільшити внески до статутного капіталу ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»  за рахунок зменшення видатків на:
- утримання міського центру переміщених осіб та ветеранів АТО – 110000 грн;
- одноразову допомогу громадянам, що виховують дітей з інвалідністю та психічними розладами, на проведення соціальної реабілітації – 288 000 грн;
- капітальний ремонт системи опалення концерт-холу «Юність» – 9017652 грн;
- встановлення меморіальних дошок – 100814 грн;
- реконструкцію палацу культури «Молодіжний» – 3665046 грн;
- капітальний ремонт бульварної частини по п-ту Центральний (від вул. Садова до пр.-ту Богоявленський) – 4000000 грн;
- ремонт школи №51 – 2000000 грн;
- будівництво каналізації в приватному секторі мікрорайону «Ялти» – 2000000 грн;
- роботи департаменту архітектури щодо корегування плану територій, плану зонування, розробки плану червоних ліній – 3500000 грн;

Всього зменшено видатків на суму – 24681512 грн, але ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»  отримає не всі кошти , а 19882698 грн. Решту 4798814 грн запропоновано надати департаменту енергетики та енергозбереження на так звані «теплі кредити».

Більшістю голосів депутати підтримали даний проект рішення. Хоча думки щодо прийнятого проекту рішення дещо різнилися. Так, зокрема, депутат Сергій Ісаков (позафракційний) поставив питання щодо 12 млн. грн, які підприємство недоотримало, але розраховує на них. Міський голова Олександр Сєнкевич запевнив, що до кінця року бюджет ще буде переглядатися та, за наявності вивільнених коштів, підприємство отримає решту. С.М. Ісаков досить слушно наполягав на створенні наглядової ради у складі першого заступника міського голови та інших компетентних осіб для подальшого нагляду за ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». У результаті Олександр Сєнкевич його повністю підтримав та наказав створити пілотний проект такої наглядової ради.

Микола Логвінов (керівник ОКП «Миколаївоблтеплоенерго») зауважив, що при плануванні нового бюджету міста необхідно закласти у видатки як мінімум 50 млн. грн на такі випадки.

Депутат Олена Кісельова, член Партії «Європейська солідарність», вимагала від підприємства детального звіту щодо виникнення заборгованостей, а саме – інформацію про заробітну плату та  дебіторсько-кредиторську заборгованість.

Дмитро Січко буквально обурив такий перерозподіл бюджетних коштів, а саме факт виділення коштів на «теплі кредити» замість допомоги ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». 

Підводимо підсумки. Жовтень 2019 року. Дві сесії Миколаївської міської ради VII скликання. Трохи більше половини присутніх депутатів. Невирішені та відтерміновані земельні питання, хоча деякі з них чекають на вирішення ще з 2018 року. Перерозподілені бюджетні кошти. Неможливість повного або часткового фінансування певної низки проектів. Залатані дірки у зобов’язаннях ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». Початок опалювального сезону із запуском 90% об’єктів. Чекатимемо листопада. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» 
Також стежте за нами:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
 
За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.

 Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу «Місцеві депутати. Атестація».